МЗС України застерігає Росію від викрадення дітей зі Сніжного

  Офіційний Київ застерігає Москву від можливого незаконного вивезення до Росії дітей, викрадених у Донецькій області представниками угруповання "Донецька народна республіка", яке українська влада офіційно вважає терористичним.


  Відповідну заяву поширив департамент інформаційної політики МЗС України.
  "Російській стороні направлено ноту, в якій звертається увага на відсутність дозвільних документів на вивезення дітей за кордон, а тому їх переміщення до Російської Федерації буде кваліфіковано як міжнародне викрадення дітей з відповідними правовими наслідками для зловмисників та інших сторін, за сприяння або з потурання яких вчиняється цей злочин", – заявили в МЗС.

  Відомство застерегло російську сторону, що такі дії суперечитимуть всім нормам міжнародного права і закликало не допустити вивезення викрадених дітей до Росії і запобігати таким випадкам у майбутньому.
  У МЗС нагадали, що група з 28 громадян України, зокрема, 25 дітей-сиріт і вихованців дитячих будинків сімейного типу зі Сніжного на Донеччині, які прямували на оздоровлення до Дніпропетровської області, була викрадена озброєними представниками "ДНР" раніше сьогодні.

  Тим часом, у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що захоплений бойовиками автобус із 25 дітьми вже перебуває на території Росії.

  Як заявив начальник Управління кримінальної міліції з питань дітей Олексій Лазаренко, двох із трьох дорослих, які супроводжували дітей, висадили з автобуса.

  За його даними, автобус із дітьми проїхав через Красний Луч Луганської області й наразі перебуває на території Росії. За словами Лазаренка, кінцевою метою сепаратистів є Крим, у який вони мають намір потрапити через Керченську протоку.
  Попередній матеріал
  У Києві презентували висновки дослідження про те, хто винен у проблемах армії
  Наступний матеріал
  В міліцейській академії почали нові курси навчання міліціонерів по поводженню з мітингувальниками