5.ua

МЗС: світ допомагає Україні протистояти російським диверсантам

  Нещодавнє загострення суспільно-політичної ситуації в окремих містах сходу і півдня України інспіроване ззовні та викликане підривною діяльністю з боку Російської федерації; до здійснення провокацій залучені угруповання, які керуються російськими спецслужбами. Про це йдеться у спеціальній заяві Міністерства закордонних справ України 8 квітня.

  "Агресивні дії, що ставлять під загрозу життя і безпеку українських громадян, активізація сепаратистських сил та участь у протиправних діях громадян Росії свідчать про намір здійснити другий етап окупації України. Диверсійна робота супроводжується масштабною пропагандистською кампанією, яка цинічно спотворює факти, застосовує шантаж і погрози, поширює відверту неправду та має на меті виправдати втручання у внутрішні справи України", - підкреслено в заяві МЗС України.

  В зовнішньополітичному відомстві вважають, що саме ескалація ситуації мала призвести до кровопролиття та силового протистояння. І ці події росіянами планувалося використати для подальшої агресії проти України.

  "Підірвати спокій мала й маячня про появу "американських спецназівців" для подолання дій заколотників. Ці спекуляції свідчать про глибоко уражений спецопераціями спосіб мислення російської агентури. Сьогодні ситуацію стабілізовано. Правопорядок забезпечується силами українських правоохоронних органів, які жорстко і в рамках закону діятимуть проти будь-яких антидержавних і антинародних замахів. Розвиток подій знаходиться під контролем", - впевнені в МЗС.

  Також МЗС України заявляє, що російських шовіністів не цікавлять права жодної людини, включно з реальними потребами самого російського народу, чиє складне економічне, соціальне та демографічне становище викликає справедливе міжнародне занепокоєння та тривогу. Важкі внутрішні проблеми Росії повинні отверезити агресора.

  "Україна вітає масштабну світову солідарність на захист свого суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів. Нашими спільними силами має керувати впевненість та тверда готовність повернути Росію до цивілізованого поля відносин, права і співіснування держав", - підкреслили в заяві українського МЗС.

  Попередній матеріал
  Мін’юст погрожує Росії судом за порушення "Харківських угод"
  Наступний матеріал
  Окупанти не дають українцям організувати вивіз бойової техніки з Криму