5.ua

МЗС: Росія зобов’язана негайно засудити захоплення інспекторів ОБСЄ

  МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно засудити захоплення інспекторів ОБСЄа також використати свій вплив на терористів для негайного звільнення представників інспекційної групи ОБСЄ та супроводжуючих їх осіб.


  Про це йдеться в заяві МЗС України.

  "МЗС України рішуче засуджує сьогоднішнє захоплення озброєними бойовиками у місті Слов’янськ Донецької області групи міжнародних військових інспекторів ОБСЄ, які перебувають в Україні згідно з положеннями Віденського документа про заходи зміцнення довіри і безпеки. До складу групи, яку супроводжують представники Генштабу Збройних Сил України, входять військовослужбовці Данії, Польщі, ФРН, Чехії та Швеції.

  Захоплення та примусове утримання міжнародних спостерігачів, які користуються привілеями та імунітетами за Віденською конвенцією про дипломатичні зносини, є черговим підтвердженням злочинного та терористичного характеру діяльності озброєних угруповань сепаратистів у Донецькій області, які інспіруються та підтримуються російськими спецслужбами." – йдеться в документі.

  Метою перебування інспекційної групи у місті Слов’янськ було ознайомлення з ходом проведення антитерористичної операції на предмет дотримання Україною норм міжнародного права у частині захисту цивільного населення. Тому перешкоджання роботі інспекторів, нп думку МЗС України, а тим більше захоплення їх у заручники може свідчити лише про те, що цілі озброєних осіб, які діють в регіоні, не мають нічого спільного з проголошеною метою так званих «мирних протестів» на Сході України.

  "Російська Федерація, яка підтримує злочинні дії маріонеткових озброєних угруповань в східних областях України, зобов’язана негайно засудити захоплення інспекторів ОБСЄ, а також використати свій вплив на терористів для негайного звільнення представників інспекційної групи ОБСЄ та супроводжуючих їх осіб." – наголошують у МЗС України.
  Попередній матеріал
  Для будівництва об'єкта "Укриття" додатково знадобиться 500 млн євро
  Наступний матеріал
  Екс-голову "Нафтогазу" відпустили під заставу, зменшивши її розмір