картини бійців ато
5.ua

Мистецтво як терапія та заробіток грошей для лікування поранених побратимів

У Музеї історії Києва стартує виставка картин бійців, які повернулися з фронту.

Працюватиме експозиція два тижні. А потім картини можна буде купити на аукціоні. Вторговані гроші віддадуть на лікування поранених. 

Ніхто з хлопців найвіть гадки не мав, що він може просто сісти і отаке зробити, і з захопленням намалювати, і це буде подобатися іншим, що це може бути і як хоббі, або навіть стиль життя. Сюди можна прийти, а піти звідси вже важко.

Майже щодня у майстерні працюють близько десятка військових. Утім, охочих спробувати себе на мистецькому фронті після фронту військового дедалі більшає, кажуть організатори проекту.

Маріанна Острогляд, художниця

Было столько энергии, позитива и полетного состояния. Тут я поняла, что их можно за год действительно научить рисовать академические рисунки. То есть очень исполнительные, очень правильные и при этом творческие.

Окремий позитив від такої колективної терапії - тут можна не лише "вималюватися", а й виговоритися, вважає психолог Олександра Андріяшина. Адже в майстерні бійців оточують ті самі люди, які були з ними в окопах.

"Навіть якщо людина не впевнена у своїх творчих здібностях, у неї обов'язково є певні емоційні переживання. Іноді ми боїмося тих емоційних переживань, але які б вони не були, треба допомагати нашим хлопцям ті емоційні переживання відкривати, щоб вони не носили їх всередині", - сказала психолог Олександра Андріяшина.

За кілька днів роботи військових виставлять на огляд. А в день Києва - продадуть на благодійному аукціоні. Всі виручені кошти витратять на реабілітацію і відновлення поранених бійців.

Олена Сорока, Сергій Новіков, "5 канал". 

Попередній матеріал
У Горлівці бойовики вивезли українця в РФ, де тепер його звинувачують у незаконному перетині кордону - волонтер
Наступний матеріал
На Одещині затримали суддів-хабарників - СБУ

У Києві створять сім лікарень інтенсивної терапії

У Києві 3 фестиваль альтернативного мистецтва та арт-терапії "Павлов-фест"

Терапія казками [відео]

У столиці влаштували благодійний вечір гумору для пораненого бійця АТО: зібрали майже 9 тис. грн