5.ua

Минулими вихідними СБУ попередила теракт у Одесі

  Служба безпеки України в результаті комплексу оперативно-розшукових заходів попередила терористичний акт в Одесі. Про це 19 травня повідомила прес-служба СБУ.


  Як зазначили у Службі, з метою дестабілізації ситуації у Одеській області зловмисники планували 18 травня о 14.00 на Куликовому полі, у місці скупчення кілька тисяч людей, здійснити підрив автомобіля, попередньо підготовленого ними до підриву.

  "Затримано трьох співробітників приватної охоронної структури, які здійснювали приховане візуальне спостереження за Куликовим полем, та громадянина Республіки Білорусь Шабаліна, активіста радикальної проросійської структури. Розпочато кримінальне провадження, тривають оперативно-розшукові заходи та процесуальні дії", - повідомили у СБУ.

  Крім того, прес-служба СБУ повідомила, що під час допиту Шабалін зізнався в участі у масових заворушеннях 2 травня в Одесі та підтвердив особисте знайомство з громадянином Будьком (відомий як "Боцман", оголошений у розшук за застосування вогнепальної зброї 2 травня та участь у під масових заворушеннях у Одесі).

  Також СБУ встановлено, що Шабалін мав намір за відповідну фінансову винагороду, отриману від лідерів проросійських сепаратистів, створити групу найманців для здійснення провокацій у Луганській області з метою зриву виборчого процесу.

  "Затриманий через посередників встановив контакт та підтримував зв’язок із сепаратистами не лише для виїзду до Луганська, але й для забезпечення умов перебування їхніх представників в Одесі для дестабілізації ситуації в регіоні", - підкреслили у СБУ.

  Попередній матеріал
  В Уряді створено оперативний штаб для забезпечення виборів
  Наступний матеріал
  НАТО направив групу фахівців на українська АЕС