Україна, ОБСЄ та Червоний хрест заперечують використання касетних боєприпасів бійцями АТО

  Інформація про використання українськими військами касетних боєприпасів у Донецьку – це чергова провокація російських ЗМІ.


  Про це в ефірі "5 каналу" повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Він заявив, що російська пропаганда спеціально проплачує кільком відомим закордонним виданням гроші за розповсюдження відвертої брехні.

  "Скупаются полосы на первых полосах иностранных газет. На это тратятся миллионы долларов. Правда, сейчас цена на нефть стала невысокой, поэтому им придется пояс немного подзакручивать. Поэтому международные организации подпадают под подобного рода заявления. На самом деле, кассетные боеприпасы могли взять со складов российской военной части, взорвать его над Донецком и сказать – вот вам пример" – вважає Антон Геращенко.

  Українські посадовці не одні викривають брехню російських ЗМІ. Після того, як напередодні опублікували звіт правозахисної організації Human Rights Watch щодо застосування українською армією касетних бомб, була хвиля спростувань.

  Для таких припущень немає жодних підстав - запевнила моніторингова місія ОБСЄ. Її речник Михайло Боцюрків заявив – організація має майже сотню спостерігачів на Сході, вони щоденно виїжджають до місць інцидентів і складають звіти про всі зафіксовані випадки обстрілів. За весь час не реєстрували жодного випадку застосування касетних боєприпасів силами АТО.

  Держдепартамент США також повідомив, що не може підтвердити інформацію зі звіту Human Rights Watch.

  Здивований документом і Червоний хрест. Правозахисники запевняють, що його співробітник у Донецьку загинув саме через використання цих заборонених боєприпасів. Однак у Червоному хресті це заперечують.

  Обурена закидами і українська РНБО. У Human Rights Watch звіт поки не коментують.

  Нагадаємо, ще на початку жовтня слідчий комітет РФ звинуватив чільників українського війська у намаганні "знищення національної групи російськомовних осіб" на Донбасі, зокрема й за допомогою касетних боєприпасів.

  Натомість, бійці АТО на передовій свідчать протилежне – що ракети із касетною бойовою частиною застосовують саме російські терористи для обстрілів українських військ та населених пунктів.

  Попередній матеріал
  Бойовики "ДНР" планують користуватись газопроводом радянських часів
  Наступний матеріал
  Екс-міністра оборони Грузії засудили до 7,5 років в‘язниці