Фото прес-служби Міноборони

Місія ОБСЄ відреагувала на обстріл спостерігачів поблизу Щастя

  Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ перегляне свою діяльність у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

  Як повідомляє Інтерфакс-Україна, СММ ОБСЄ заявляє про свою абсолютну потребу у безпечному та захищеному доступі з метою виконання свого мандата. "У відповідь на інциденти, що сталися останніми днями, зокрема той, що стався поблизу Щастя, СММ переглядає свої моніторингові операції в певних місцях", - говориться у повідомленні в офіційному мікроблозі СММ ОБСЄ в соцмережі Twitter.

  В ОБСЄ нагадали, що патруль ОБСЄ в неділю потрапив під обстріл під час перетину лінії розмежування біля м. Щастя у напрямку контрольованої бойовиками території та близько півтори години ховався в окопах на контрольно-пропускному пункті бойовиків, після чого повернувся на базу. В результаті обстрілу ні члени СММ, ні їхні автомобілі не постраждали.

  Як повідомлялося, військовослужбовці ЗСУ відкрили вогонь зі зброї, не забороненої Мінськими угодами, у відповідь на обстріл бойовиками в неділю позицій сил АТО в районі Щастя, зокрема із використанням танків та протитанкових гранатометів, про що заявили в СЦКК. "Ця подія зафіксована представниками місії ОБСЄ з однієї та другої сторони, які на той час перебували біля н. п. Щастя, чекаючи на посла з гуманітарних питань ОБСЄ Фріша. Українська сторона СЦКК розцінює цей випадок як явну провокацію, спрямовану на дискредитацію ЗСУ", - повідомив прес-центр АТО.

  У свою чергу бойовики заявили, що делегація ОБСЄ на чолі з Т.Фрішем потрапила під мінометний обстріл ЗСУ в районі Щастя під час спроби повернутися на територію України. Після цього Тоні Фріш повернувся до Луганська, куди прибув днем раніше для оцінки гуманітарної обстановки.

  Нагадаємо, місія ОБСЄ раніше заявила про намір обмежити свою активність у Донецьку. Таке рішення було прийнято у зв'язку з тиском на спостерігачів, зокрема, після того, як автомобілі ОБСЄ залила фарбою група невідомих у Донецьку.

  Попередній матеріал
  Великий розрив між кандидатами не дав можливості провести маніпуляції в Чернігові - Кошель
  Наступний матеріал
  Не надто високий рівень підтримки Корбана на виборах – це наслідок гречки - нардеп