mil.gov.ua

Місія ОБСЄ готова збільшити кількість спостерігачів до тисячі - Хуг

  Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ готова збільшити кількість своїх спостерігачів до тисячі чоловік за умови забезпечення їм належних умов безпеки, а також припинення перешкоджання їх діяльності.

  Таке заявив заступник глави СММ ОБСЄ Олександр Хуг в ході засідання Міжпарламентської ради "Україна-НАТО", яке проходить у Києві в понеділок, передає "Інтерфакс-Україна". "Після відновлення конфлікту кількість нашої місії може бути зараз збільшено до тисячі в разі необхідності", - зазначив Хуг.

  "Я хочу підкреслити, що мало толку розміщувати наших спостерігачів, якщо нашим командам не буде гарантований доступ до всієї території", - сказав він. Також Хуг зазначив, що для повноцінної роботи Місії, сторони конфлікту повинні забезпечити належні умови безпеки спостерігачам.

  Заступник глави зазначив, що зараз команди спостерігачів відчувають істотні обмеження з усіх боків. "Команди спостерігачів часто зупиняються на тривалий час на блокпостах, зокрема в Луганській області. Більше того, наші безпілотні літальні апарати регулярно піддаються обстрілу, а також "заглушуються", що порушує їх мандат", - повідомив Хуг.

  Крім того, він підкреслив, що підписанти Мінських угод досі не передали СММ списки важкого озброєння, яке підлягає відведенню від лінії зіткнення сторін, а також інформації щодо їх відведення та місцях зберігання.
  "Місія не отримала від сторін, які підписали Мінські угоди, деталі списку військових озброєнь, а також детального опису з приводу їх виведення і зберігання", - сказав він, додавши, що це не перешкоджає спостереженню за відведенням озброєнь.

  Попередній матеріал
  На Волині застрелився інспектор ДАІ
  Наступний матеріал
  Україна намагається взяти під контроль транзит російського газу до ЄС – ЗМІ