Міноборони: Збройні Сили України не утримують полонених або заручників

  Так у військовому відомстві відреагували на закиди з боку Amnesty International.

  Оприлюднений правозахисною організацією Amnesty International "звіт про застосування сторонами конфлікту на сході України катувань по відношенню до полонених" містить випадки перекручування фактів та підміни понять, вважають у Міноборони України.

  Там запевнили: Збройні Сили України ніколи не утримували і не утримують "в заручниках" або "в полоні" ані цивільних громадян, ані комбатантів, які підозрюються у терористичній діяльності на території Донецької та Луганської областей.

  Збройні Сили України здійснюють свою діяльність у суворій відповідності до чинного законодавства, в першу чергу закону України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави". Відповідно, не утримують жодних осіб, затриманих під час конфлікту на сході України, і не використовують для цього об’єкти Міністерства оборони України.

  Затримання осіб, які підозрюються у посяганні на засади державної безпеки та вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичній діяльності, вчиненні інших правопорушень є прерогативою Служби безпеки України. За рішенням суду СБУ застосовує до них запобіжні заходи – утримання під вартою. Про факти затримань, відкриття кримінальних проваджень, їх направлення до суду постійно повідомляється на офіційному сайті СБУ, під час брифінгів та інтерв’ю керівництва Служби – пояснили військовики.

  Нагадаємо, раніше із своїми роз’ясненнями щодо закидів, оприлюднених у звіті Amnesty International, виступили у СБУ – там правозахисників ще й запросили до співпраці.

  Попередній матеріал
  У Саудівській Аравії кількість загиблих від вибуху у мечеті зросла до близько 20 осіб
  Наступний матеріал
  Бійці батальйону "Січ" повернулися із передової до Києва
  Теги:

  СБУ відреагувала на звіт Amnesty International: В Україні не утримується жодних полонених

  СБУ оприлюднила чергові докази присутності військ Росії на Донбасі (подробиці)

  За останній час на Донбасі побувало щонайменше 800 російських ГРУшників – СБУ

  Один з ГРУшників поїхав убивати українців, бо не міг виплатити кредит за машину – СБУ