5 канал

Матіос спростовує звинувачення Семенченка в незаконних методах розслідування Іловайської трагедії

На членів батальйону "Донбас" в розслідуванні цієї справи тиску не було і немає

Заступник генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос відкинув звинувачення з боку народного депутата фракції "Самопоміч", екс-комбата "Донбасу" Семена Семенченка в незаконних методах розслідування подій під Іловайськом.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Дійсно, головна військова прокуратура розслідує кримінальне провадження за низкою статей Кримінального кодексу, де перевіряється причетність окремих осіб до вчинення злочинів, а саме 146 стаття, 358, 366, 365 - це незаконне позбавлення волі, перевищення службових повноважень, службові підробки, використання підроблених документів. І, як і всі інші справи, які розслідують слідчі військової прокуратури, ця справа буде доведена до логічного завершення з оголошенням відповідних підозр і спрямуванням їх до суду ", - зазначив Матіос на брифінгу в четвер.

Водночас він сказав, що "коментувати заяви політиків, зокрема, народного депутата Семенченка", вважає "безглуздою справою - в цьому немає ніякого сенсу". "Коментувати процесуальним шляхом ми будемо в суді відповідно до українського закону", - наголосив головний військовий прокурор.

На запитання про статус Семенченка в розслідуванні справи Матіос сказав таке: "Статус пана Грішина-Семенченка визначається законом про статус народного депутата... Статус процесуальний пана Семенченка в цьому кримінальному провадженні поки відсутній, оскільки він не допитувався і не опитувався, як учасник процесу в цьому кримінальному провадженні".

Присутній на брифінгу командир штурмової групи батальйону "Донбас" Тарас Констанчук заявив, що на членів батальйону в розслідуванні даної справи тиску не було.

Зазначимо, Семенченко розцінив заяву Матіоса як "спробу відповіді на заяву" лідера фракції "Самопоміч" в Раді Олега Березюка, зроблену два дні тому, де той заявив, що Головна військова прокуратора викликає на неофіційні бесіди ветеранів добровольчого батальйону "Донбас", під час яких слідчий погрожує відповідальністю і обіцяє "спокійне життя", якщо ветерани дадуть показання проти Семена Семенченка. При цьому "слідчий не соромиться навіть присутності адвоката і відео-аудіофіксації неофіційного допиту".

В ефірі телеканалу "112" депутат також негативно відповів на запитання, чи отримував він офіційне повідомлення, що Генпрокуратура проводить перевірку з приводу його причетності до злочинів.

Попередній матеріал
ОБСЄ має жорсткіше відстоювати збереження миру на Донбасі - Геращенко
Наступний матеріал
У київському метро затримали чоловіка з гранатою

Гелетей, Литвин і Муженко мають фігурувати в судовому розслідуванні щодо Іловайської трагедії – експерт

Не з’ясувавши винуватців Іловайської трагедії, ми ризикуємо отримати ще більші втрати – боєць "Донбасу"

У Міноборони запропонували провести круглий стіл щодо подій під Іловайськом

Бійці АТО під АП вимагали покарати винних у Іловайській трагедії

Анатолій Матіос: Під час Іловайської трагедії до України вторглись 13 тис. солдатів ЗС РФ і тисяча одиниць бронетехніки

5 канал - трансляція наживо