5.ua

Маріупольських школярів вчать ховатись від артобстрілів

  У школах Маріуполя проводять інструктаж на випадок артилерійського обстрілу. Вчителі кажуть: заняття більш ніж актуальні, оскільки загроза штурму міста досі не минула.


  Як діяти у разі небезпеки, демонструють під час навчальної тривоги в одній із маріупольських гімназій. Такий урок дітей тішить – його сприймають, як розвагу.

  Діти: "Не страшно, нам весело. Чтобы скрыться от бомб, у нас есть наши танки".

  Старшокласник Ілля Корзун запевняє, що ходити до школи не боїться. У разі ймовірних обстрілів знає, як діяти. У школяра на цей випадок навіть обов'язки є.

  "Я считаю себя в безопасности и в городе, и в школе, потому что у нас армия хорошая... Как дежурный я обязан проводить всех в безопасное место во время бомбежки. В данном случае, это подвал, цокольный этаж гимназии", – каже школяр.

  Правилам поводження під час загальноміської тривоги навчають професіонали. Рятувальники розповідають школярам, як поводитися в укритті.

  Правил поводження в екстремальній ситуації під час обстрілів навчаються і педагоги Маріуполя. Для них також влаштували курси.

  У Маріупольській гімназії № 2 під бомбосховище підготували цокольний поверх. Туди про всяк випадок занесли запас провізії. Проте головне, кажуть педагоги – вберегти дітей від стресів, які загрожують важкими наслідками у майбутньому.

  Чиновники запевняють: в усіх 128 міських школах облаштували сховища. У разі небезпеки вони зможуть стати прихистком не лише для учнів, а й для звичайних містян – як це було у ніч проти понеділка, коли російські "Гради" обстрілювали східні околиці Маріуполя.

  Після уроків старшокласники поспішають на допомогу волонтерам – пакують харчі та предмети першої необхідності. Старші ж доправляють посилки військовим, які несуть службу на блокпостах навколо Маріуполя.

  Тетяна Ігнатченко, Лідія Хамідова, Донецька область, Маріуполь, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Луганщині цивільне авто підірвалось на російській міні - загинула жінка
  Наступний матеріал
  Паралімпійця Оскара Пісторіуса визнали винним у вбивстві з необережності