Марчук: Україна і РФ домовилися про блокпости біля Широкиного

  Захоплення бойовиками Дебальцевого і частини Широкиного є порушенням Мінських угод.

  Про це заявив представник від України у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук. З його слів, Україна пропонує створити чотирикілометрову зону безпеки в Широкиному, проте Російська Федерація згоди не дає. Домовилися так: біля селища створять по три блокпости, де вартуватимуть представники ОБСЄ, українські та російські військові.

  Марчук наголосив, що лінія розмежування, згідно з Мінськими домовленостями, мала б бути за цими населеними пунктами. Але поки українська сторона почала виконувати свої зобов'язання і припинила вогонь, бойовики почали захоплювати Дебальцеве та частину Широкиного.

  Крім того, Євген Марчук підтвердив, що планується засідання тристоронньої контактної групи у Мінську 7 липня. Тоді ж засідатимуть усі чотири робочі підгрупи. Мали б зустрітися завтра, проте російська сторона заявила про неготовність. Марчук нагадав про пропозиції, які Україна скерувала до Росії. А саме відведення від лінії розмежування важкого озброєння калібром менше 100 міліметрів. Обидві сторони, зі слів Євгена Марчука, повинні відвести зазначену техніку на відстань 15 км.

  Попередній матеріал
  Українці продали валюти в червні на $174 млн більше, ніж купили
  Наступний матеріал
  У секторі "С" всі земельні робити із зведення фортифікацій майже завершені