G20 5.ua

Лідери G20 обговорили ситуацію в Україні

  Україна - серед тем саміту лідерів Великої двадцятки, який завершився у Туреччині.

  Ситуацію на Донбасі обговорювали на неформальних зустрічах саміту президент США Барак Обама, канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці та міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.

  Вирішили, що санкції проти Росії триватимуть доти, доки Кремль повністю не виконає Мінські домовленості. Про це ж і йшлося під час зустрічі глави Білого дому з господарем Кремля. Ще одна важлива тема, боротьба з тероризмом.

  Не глобальна економіка, а глобальний тероризм і шляхи спільної боротьби з ним - основна тема саміту Великої двадцятки. Чи не вперше на зібранні G20 акценти змістилися з фінансових питань на питання безпеки. Учасники не приховували, що зумовлено це кривавими терактами у Парижі, що сталися за день до їхньої зустрічі.

  Тероризм не повинен асоціюватися з окремою релігією чи етносом - наголосили лідери Великої двадцятки. І пообіцяли іще тісніше співпрацювати в галузі безпеки. А також - воювати з "Ісламською Державою", яка взяла на себе відповідальність за паризькі теракти. Боротьба передбачає посилення наявних операцій, проте не зміну їх формату. Так, американський президент укотре відкинув можливість участі військових США у наземних операціях у Сирії. Боротьба з тероризмом мусить бути не лише збройною - на цьому наголосила і канцлер Німеччини.

  "Ми зійшлися у думках, що не можна подолати цей виклик лише військовим шляхом. Потрібні різні підходи, зокрема - співпраця у галузі розвідки і взагалі міжнародна співпраця у ширшому сенсі, нагляд за інтернет-комунікаціями. І G20 - чудова основа для таких домовленостей", - заявила Меркель.

  Попередній матеріал
  Хурделиця у Волновасі: на Донеччині випав перший у цьому році сніг
  Наступний матеріал
  Бойовики 21 раз відкрили вогонь по позиціях українських військових - прес-центр АТО