Контроль над Кримом і Донбасом має бути відновлений будь-якою ціною - Тарута

  В умовах війни держава стикається з дилемою: що є більш цінним ресурсом - люди чи території? І чесна розмова про це повинна стати початком загальнонаціонального діалогу про майбутнє України, вважає колишній голова Донецької обласної державної адміністрації, сьогодні народний депутат Сергій Тарута.


  Територіальна цілісність не може бути предметом політичного чи економічного торгу, відзначає він у своїй статті на ZN.UA.

  "Моя особиста позиція однозначна. Контроль над державним кордоном України повинен бути відновлений будь-якою ціною і якомога швидше. А за життя, безпеку, гідність та добробут кожного громадянина України держава повинна боротися до кінця", - пише Тарута.

  У законодавчому плані, за його словами, це означає реалізацію наступних заходів.

  Повинна бути розроблена державна програма реінтеграції Криму та окупованих територій Донбасу (створення ЗМІ для мовлення на окупованих територіях, створення мережі доступних державних інститутів для українців в зоні окупації, створення житлової інфраструктури та працевлаштування внутрішніх переселенців і т.д.).

  Слід забезпечити соціальний захист і необхідні житлові умови для внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму.

  Для ефективної реалізації цих заходів у структурі Кабінету міністрів необхідно ввести посаду віце-прем'єра з реінтеграції окупованих територій, вважає колишній голова Донецької ОДА.
  Попередній матеріал
  У Таїланді журналіста засудили до 4,5 років за образу короля
  Наступний матеріал
  Співробітники СБУ затримали розвідника терористів на Дніпропетровщині