мінськ
5.ua

Контактні підгрупи у Мінську обговорили обмін заручниками та відведення озброєнь - ЗМІ

  Українська сторона на засідання підгруп із безпеки та гуманітарних питань тристоронньої контактної групи на рівні уповноважених представників України, Росії та ОБСЄ внесла низку пропозицій стосовно деескалації конфлікту на Донбасі, а також звільнення заручників.

  Про це розповіло агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, яке наближене до Контактної групи.

  "Україна чітко зафіксувала позицію стосовно незмінності тристороннього формату підгруп та неприпустимості їх розмивання і спроб ревізії Мінських угод", - цитує агенція інформованого співрозмовника.

  Під час засідання гуманітарної підгрупи її членам було представлено новопризначеного координатора від ОБСЄ Тоні Фріша. Разом з цим, сторони обговорили проблеми звільнення незаконно утримуваних осіб та допуску міжнародних і українських гуманітарних місій на територію Донбасу.

  "Українська сторона запропонувала запросити на наступне засідання гуманітарної підгрупи представника місії Міжнародного комітету Червоного Хреста та залучити представників Червоного Хреста до активізації процесу звільнення заручників і гуманітарних місій, щоб доставляти їх дитячим будинкам і лікарням на територіях, які тимчасово не підконтрольні українській владі", - зазначив співрозмовник агентства.

  Українська сторона також порушила питання про неприпустимість присутності російських військових на території України та поінформувала ОБСЄ про затримання двох російських військовослужбовців на Луганщині.

  "Представники України наполягають, щоб на наступній зустрічі окремим пунктом було обговорено питання звільнення українських заручників, яких тримають у російських в'язницях, зокрема Надії Савченко, Олега Сенцова та інших", - поінформував співрозмовник.

  Також представники української сторони на засіданні підгрупи з безпеки підкреслили необхідність виконання режиму припинення вогню, а також представили детальний план демілітаризації Широкиного (біля Маріуполя) та заявили про необхідність якнайшвидшого відведення важкого озброєння.

  "Представники України порушили питання вільного доступу СММ ОБСЄ до всіх пунктів та об'єктів дислокації важкого озброєння, важливості відведення важких озброєнь, важливості моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ відведеної техніки", - наголосив співрозмовник агентства.

  Наступна зустріч цих підгруп, за його словами, найімовірніше відбудеться на початку червня в Мінську.

  Попередній матеріал
  Бійців 81-ї бригади одягли у вишиванки
  Наступний матеріал
  40 мільярдів доларів, взятих в борг режимом Януковича, ніяк не вплинули на бюджет – нардеп

  У Мінську тривають зустрічі підгруп контактної групи щодо Донбасу

  У Держдепі США похвалили Україну за виконання Мінських угод

  Порошенко заявляє про відсутність альтернативи Мінським домовленостям

  У Мінську завершилась зустріч Тристоронньої контактної групи