theinsider.ua

Коли рік тому бойовики захопили Слов'янськ, місцева міліція була дезорієнтована - Гармаш

Рік тому рядові правоохоронці у Слов'янську не хотіли брати на себе відповідальність за відкриття вогню навіть по озброєних людях, які на той час захопили міський відділ міліції та управління СБУ.

Про таке в ході безстрокового телшемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" повідомив головний редактор інтернет-видання "Остров" (Донецьк) Сергій Гармаш.

"Міліція була дезорієнтована, оскільки місцеві еліти підтримували сепаратизм, керівництво міліції практично підтримувало сепаратизм, а центральна влада не брала на себе відповідальність за рішучі дії. Відповідно рядовий склад просто дійсно не знав, що їм робити. Брати на себе відповідальність - відкривати вогонь по людям, навіть якщо ці люди зі зброєю, вони боялися", - сказав він.

Нагадаємо, міськвідділ міліції та управління СБУ у Слов'янську були захоплені 12 квітня приблизно о 9:00 невідомими озброєними людьми у камуфляжі. Діяли близько 20 чоловік, був застосований сльозогінний газ і димові шашки.

У міськвідділі міліції бойовики захопили близько 20 автоматів "Калашникова" і 400 пістолетів "Макарова". Їх роздавали на вулиці буквально першим-ліпшим людям, для так званого самозахисту. Навколо захоплених будівель було зведено барикади.

Після захоплення міліції, серед бойовиків з'явилися співробітники розформованого спецпідрозділу "Беркут". "Беркутівці" прибули в повному обмундируванні і зі зброєю.

13 квітня 2014 року, глава МВС України Арсен Аваков повідомив про початок Антитерористичної операції проти бойовиків, які захопили міськвідділ міліції та управління СБУ у Слов'янську Донецької області.

6 липня силам АТО вдалося звільнити Слов'янськ від бойовиків. Терористи покинули місто.

Попередній матеріал
Українець Павло Тимощенко переміг на етапі Кубка світу з п’ятиборства
Наступний матеріал
Президент звільнив посла України у США

У Слов'янську організували автопробіг і віче

Біля Слов'янська викрили схрон боєприпасів, ймовірно, російських терористів

У Слов’янську стався вибух на АЗС

Біля Слов'янська правоохоронці затримали двох братів-терористів