Донбас 5.ua

Хуг: До кінця березня 2016 року місія ОБСЄ буде розширена до 1300 осіб

  Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі до кінця березня 2016 буде розширена до 1300 осіб,

  Про це повідомив заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг, передає Deutsche Welle.

  За його словами, склад СММ до кінця березня наступного року буде розширено до 1 тис. 300 осіб, із них 800 спостерігачів працюватимуть на Сході України. Хуг сподівається, що постійна рада ОБСЄ зуміє досягти консенсусу і продовжити роботу місії й після 31 березня 2016 року.

  Заступник глави СММ ОБСЄ відзначив, що нерідко доступ до баз постійного патрулювання ускладнений або взагалі неможливий з обох сторін. Іноді це пояснюється тим, що безпека спостерігачів не може бути гарантована. Однак, за словами Хуга, іноді причини відмови не пояснюються. Також він зауважив, що так звана "ЛНР" систематично відмовляє спостерігачам ОБСЄ в поїздках на контрольовані нею ділянки кордону.

  Крім того, Хуг повідомив, що гуманітарна ситуація, особливо вздовж так званої "лінії розмежування", залишається, за оцінками спостерігачів, критичною. У багатьох районах немає газу, води і світла. Не працюють багато шкіл та дитячих садків.

  Складна ситуація і з медичним обслуговуванням. "Ми побували в госпіталі в Дебальцевому. Там немає препаратів для анестезії, тобто в госпіталі неможливо проводити операції", - наголосив заступник глави СММ ОБСЄ.

  Нагадаємо, спостерігачі ОБСЄ не можуть потрапити до більшості українських міст біля кордону з РФ.

  Попередній матеріал
  Путін: Ми не збираємося запроваджувати щодо України жодних санкцій
  Наступний матеріал
  Путін визнав, що на Донбасі російські військові "вирішують якісь питання"