Хроніка АТО за добу: під виглядом відведення озброєння терористи проводять передислокацію сил

Російсько-терористичні підрозділи зменшили кількість обстрілів, але не припинили. За добу найманці 27 разів відкривали вогонь. Три військовослужбовці загинули, ще сім поранені, звітують у штабі АТО. Тим часом черговий так би мовити гуманітарний конвой привіз... "гуманітарний" бензин в кількості 41 машина.

Другу добу поспіль українські війська відводять важку артилерію - 100-міліметрові протитанкові гармати "Рапіра". Їх передислоковують на підготовлені позиції за 25 кілометрів від визначеної межі. Як знак доброї волі. І того самого чекають від супротивника.

"В будь-який час, в будь-який момент наші військові готові повернути техніку на попередні рубежі. І в стислий, найкоротший термін дати відсіч ворогу", - наголосив Президент України Петро Порошенко.

Українська розвідка доповідає, що бандформування відвели від лінії розмежування лише від 10 до 15% важкого озброєння. А саме перебазування відбувається з таким розрахунком, що терористи можуть повернути важке озброєння на попередні рубежі впродовж 30 хвилин.

"Під виглядом відведення важкої техніки російсько-терористичні війська здійснюють заходи з передислокації та ротації, укріплення оборонних ліній, нарощування угрупування військ і посилення позицій для ведення прифронтової розвідки… Колона РСЗВ «Град» та іншої військової техніки (до 50 одиниць) пройшла з Донецька у бік Маріуполя", - повідомив  речник штабу АТО Андрій Лисенко.

За даними штабу АТО, триває перегрупування сил й на інших напрямках: Стаханові, Красному Лучі, Луганську. Нові танки та БМП помічені поблизу Новоазовська та на ділянці від Веселої Гори й до Станиці Луганської. За добу бойовики 27 разів відкривали вогонь.

170 вантажівок із черговим так званим конвоєм знов перетнули українсько-російський кордон. Що у ньому, Україні достеменно невідомо, прикордонники здійснили лише його поверховий огляд.

Натомість Україна доправила на контрольовані терористами території гуманітарний вантаж. Два автомобілі від Червоного Хреста транспортують до Донецька 36 тонн лікарських засобів.

Лілія Прокопенко, Орест Пона, "5 канал".

Попередній матеріал
Яценюк: у нас не два мільйони переміщених осіб, а менше, ніж мільйон
Наступний матеріал
Якщо створити необхідні умови для бізнесу, можна досягти тих параметрів, які закладено в бюджеті – нардеп
Теги:

Бойовики відводять озброєння лише частково – штаб АТО

ЄС позитивно оцінює початок відведення озброєння на Донбасі

За добу в АТО загинули троє українських військових – штаб АТО

Вночі бандформування в цілому дотримувалися режиму тиші – прес-центр АТО