Канадські хірурги почали проводити операції пораненим бійцям АТО

25 канадських лікарів прибули до Києва - впродовж тижня прооперують 30 поранених вояків. Приїзд фахівців став можливий завдяки діаспорянам, які назбирали на це гроші.

"В один день було два котла - 28 серпня. Тобто Іловайський котел був і в Луганську. Ми потрапили на засідку, колону всю розбили", - розповідає військовослужбовець ЗСУ Володимир Крутолєвіч.

Попри поранення та контузію, Володимир закрив собою бойового побратима. Уламками від фугасної міни військовослужбовцю вибило око та зачепило голову. У тяжкому стані чоловік на три місяці потрапив у полон. Там йому прострелили ногу та зламали руку. Днями бійця прооперували канадські хірурги.

Володимир не доїхав на підмогу до бійців у Іловайському котлі. Там саме перебував Вадим Гайдін. Він не бачить на ліве око. Під час ворожої атаки, уламками Вадимові посікло обличчя та голову. Закордонна делегація його прооперувала у вівторок.

Канадська місія прилетіла у складі 25 осіб. Це хірурги, анестезіологи, медсестри. Українським колегам вони на практиці показують, на що здатні. Натомість закордонні фахівці також отримують нові навички. Адже таких тяжких пацієнтів їм ще не доводилося оперувати.

Упродовж тижня українські медики у Головному військовому госпіталі пліч-о-пліч оперуватимуть із канадцями. Кажуть, їм також є що показати.

Гроші на навчальну програму зібрали канадські діаспоряни під час благодійного вечора. Закордонні хірурги завітали до України вже вдруге. Під час першого візиту, півроку тому, операції зробили 37-ми пораненим.

Упродовж тижня медики прооперують понад 30 пацієнтів. Утім зупинятися на цьому не планують. Вже за півроку заокеанські гості знову завітають до України.

Людмила Голоднік, Сергій Монацков, "5 канал"

Попередній матеріал
Восени під егідою НАТО в Україні пройдуть навчання
Наступний матеріал
Клімкін: розміщення Росією ядерної зброї в Криму буде суперечити її міжнародним зобов'язанням

За добу загиблих українських військових на Донбасі немає, 10 поранено - штаб АТО

За добу на Донбасі загинули троє українських військових, ще одного поранено - штаб АТО

Цього тижня за допомоги канадських хірургів прооперують більше 30 поранених бійців

На Донбасі за минулу добу було поранено п'ятеро українських військових