Журналісти "5 каналу" провели новорічну ніч на фронті - у Пісках

  Чимало людей на мирній території України додумалися стріляти салюти – бо Новий рік. А в цей час геть не святкові феєрверки, а ворожі обстріли лунали на передовій.

  Знімальна група "5 каналу" – Наталка Тарасовська та Віктор Прокопенко – новорічної ночі були у Пісках поблизу донецького аеропорту.

  Новорічні приготування на передовій мало схожі на звичні прикрашання ялинки чи ладнання святкового столу, хоча "феєрверків" тут теж чекають. Щоправда, без особливої радості – бо прилітають вони з ворожого боку.

  Розвідка доповідає: вночі ворог готує провокації. Відтак, команда з вечора – повна амуніція і щохвилинна готовність до бою.

  Відпочивають і ночують бійці у своєрідному бункері – це підвал одного з покинутих житлових будинків. Тут таки оперативна нарада – командир взводу роздає завдання. Головне з них, як і кожної буденної ночі – тримати лінію оборони.

  Напередодні Нового Року – у батальйоні розписано графік чергувань і перша зміна виходить на передову.

  Перше правило таких вилазок – йти без жодного світла і максимально швидко – вулиці проглядаються, часто працюють снайпери. Будь-яке світло - це є повід снайперу вистрелити в тому напрямку. З позиції проглядається дорога на аеропорт.

  Чергування кожної зміни триває 2-3 години. Довше – холодно, та й очі втомлюються дивитися у темряву. Звідусюди чути характерний тріскіт - і це точно не новорічні петарди.

  Обстріл починається об 11-й. За московським часом, яким нині живе Донецьк – приходить Новий Рік. Путінські бойовики "шлють вітання".

  "Коли почався наш Новий Рік – вони десь спробували декілька раз обстрілювати наші позиції і тоді саме якраз з нашої передової ми дали невеликий бій їм", – розповів "Барт", боєць окремої добровольчої чоти "Карпатська січ".

  Кому не випало чергувати опівночі – мають трохи часу на святкування. Розташування тут добре укріплені і обстріли ззовні загалом не несуть небезпеки. Боятися варто хіба прямого влучання у будинок важкого снаряду.

  Нашвидкуруч зготовані наїдки та шампанське лише тим, хто вже повернуся з позицій.

  Під ранок Піски затихають. З чергування повертається остання зміна.

  Отаке воно – святкування, і таке перемир’я. Цю ніч бійці на передовій традиційно провели під обстрілами та свистом куль. Тому хочеться загадати бажання, аби 2015-й нікому з них не довелося провести так, як зустрічали.

  З фронту із новорічними вітаннями – Наталя Тарасовська та Віктор Прокопенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Тіла загиблих у авіакатастрофі біля Індонезії доправили на суходіл
  Наступний матеріал
  Путінські банди атакували українських прикордонників

  Сьогодні - 106-та річниця з дня народження Степана Бандери

  Дід Мороз і Снігурка прийшли до лежачих поранених у київському шпиталі

  Терористи в новорічну ніч продовжували порушувати режим припинення вогню - штаб АТО

  Терористи обстріляли Чорнухине, один мешканець загинув - Москаль