Журналісти "5 каналу" побували на лінії фронту під Щастям

  Бойовики обстріляли місто Щастя із мінометів. Кілька мін вибухнули поблизу місцевої теплоелектростанції, осколками тяжко поранено 38-річну жінку. У самому Щасті ситуацію дослідив кореспондент "5 каналу" Олексій Братущак.

   

  Один з крайніх опорних пунктів української армії знаходиться біля мосту через Сіверський Донець поблизу міста Щастя. Менш ніж за кілометр – позиції терористів. Причому, там знаходяться "казаки", місцеві сепаратисти а далі – чеченці.

  Про сусідів-терористів розповів військовослужбовець 92-ї бригади Олександр Муту. Він пригадав, як ті одного разу спробували йти в атаку. Тоді сепаратисти отримали таке "попередження" від українського війська, що наввипередки накивали п'ятами. Тож нині обстрілюють лише з відстані: "В основному по Щастю б’ють "казаки". Тут з САУшки били, зараз з мінометів стріляють. 120-й калібр, 125-й САУшки по місцевому населенню. ТЕЦ в основному б’ють і на Щастя лягало на днях. І сюди б’ють, по позиціям прилітало. Так наче нічого страшного немає. Кожен раз все ближче і ближче".

  До таких обстрілів українці також підготувалися. Бліндаж будували два тижні. "80-ку, може 120-ку витримає, може міномети. Не знаю за "Гради". Виритий почті 2,5 метри глибиною, плюс мішки, брьовна зверху і півтори метра землі", – ділиться боєць Григорій Цимбал.

  У сусідній, більший бліндаж – запрошують зайти подивитися. Перше враження – тепло. Кажуть, це завдяки "буржуйці", яку прислали воїнам із коледжу з Тернополя.

  Тут бійці і сплять, і вільний час проводять. Читають книжки, прикрашають оселю гірляндами з гільз і ялинкою. Під нею – снаряд з міномета. Іграшки на ялинці також бойові – патрони. Але є і цукерки. Разом із військовиками тут живе кішка Муська.

  Демонструють хлопці і свою техніку, зокрема – всюдихід 1971-го року, який бійці назвали "Т-34". "Цю техніку нам подарував мій друг Денис Донцов з Харкова. Огромное ему спасибо", – каже Василь Дучак із 92-ї бригади.

  На цих позиціях військовики вже 4 місяці. Звиклися один до одного, стали наче родина. Дехто навіть додому у відпустку не рветься. А що таке ротація – жартують хлопці – взагалі не знають.

  Боєць 92-ї механізованої бригади Олександр Муту риторично запитує: "Додому то хочеться, конєшно. А хто замінить?"

  Олексій Братущак, Андрій Верстюк, з Луганщини, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Росія не обговорюватиме критеріїв зняття санкцій Заходу - Лавров
  Наступний матеріал
  У 2015 р. з держбюджету Україна виділить 1,6 млн грн на ліквідацію шахт

  Прикордонники затримали терориста "Леніна"

  У Щасті мінометною міною поранено співробітницю ТЕС

  За добу в зоні АТО поранено двох українських військових - РНБО

  Терористи 63 рази обстріляли позиції українських військових – штаб АТО