Іванов Андрій Олексійович
5.ua

Історія "Святослава": від рядового до заступника командира взводу батальйону "Донбас"

Андрій Іванов - один із перших і тепер вже легендарних бійців батальйону "Донбас", позивний "Святослав". Після того, як був поранений поблизу Широкиного перебуває на лікуванні у київському шпиталі МВС.

15 лютого заступник командира взводу батальйону "Донбас" Андрій Іванов потрапив під обстріл у Широкиному. Його підрозділ вирушив на порятунок побратима. Під час операції замкомзводу отримав численні осколкові поранення. Та попри це зміг відвести своїх бійців з місця обстрілу.

Після того доля кидала Андрія Олексійовича лікарнями і госпіталями. Типова історія: в Маріуполі перша допомога, у Дніпропетровську перша операція, в Києві тривале лікування.

Андрій Іванов - один із перших добровольців батальйону. Рік тому, завершивши місію активістом Євромайдану, він евакуював родину з Донецька, де мав розмірене життя і власний бізнес. У "Донбас" герой пішов звичайним стрілком. Каже, після захоплення сепаратистами Донецької облдержадміністрації, а пізніше бойовиками - у Слов'янську і Краматорську, йому стало зрозуміло, що війни не уникнути ніяк.

Дослужившись від рядового до заступника командира взводу, Андрій Іванов має нагрудний знак "За доблесну службу" і медаль імені Івана Сірка. Ще не всі рани загоїлися, а він уже планує повернутися до побратимів на передову. Чоловік збирає гроші на спеціальний протез руки іноземного виробництва, який дозволяє воювати. Коштує такий протез більше 30 тис. євро.

Більше – в сюжеті "5 каналу"

Дмитро Мороз, Микола Лєбєдєв

ДОПОМОГТИ
Карта "ПриватБанку": 4149 4978 2836 3111,
Іванов Андрій Олексійович

Попередній матеріал
Британські винищувачі знову перехопили російський бомбардувальник
Наступний матеріал
Київ пропонує розмістити постійні пункти з моніторингу режиму припинення вогню на Донбасі

Історія 22-річного бійця АТО, який пережив обстріл бойовиків

Історія жінки-воїна, яка пережила "Іловайський котел"

Герой, який врятував бійців, затиснувши гранату в руках, повернувся із лікування у Польщі

Президент посмертно присвоїв підполковнику звання "Герой України"