mil.gov.ua

Голова ОБСЄ засудив порушення режиму тиші на Донбасі

  ОБСЄ засудило порушення режиму припинення вогню вздовж лінії розмежування на Сході України.

  З такою заявою виступив чинний голова Організації з безпеки і співробітництва у Європі, сербський міністр закордонних справ Івіца Дачич.

  Особливо його непокоїть застосування заборонених видів озброєння, тобто таких видів, що згідно з Мінською угодою, мали би бути відведені із зони бойових дій. В ОБСЄ також стурбовані інтенсивними боями біля Донецька та Широкиного. 

  Дачіч також підкреслив важливість безпеки та охорони спостерігачів Спеціальної моніторингової місії і назвав кілька інцидентів, що сталися 1-2 травня, в яких спостерігачі опинилися в потенційно небезпечних ситуаціях на Донбасі.

  "Рішення про направлення місії спостерігачів в Україну було одноголосно підтримано всіма 57 державами-учасницями. Спостерігачам СММ має бути наданий безперешкодний доступ, з гарантіями безпеки і без переривання їх важливої ​​роботи", - цитує Дачіча прес-служба.

  Нагадаємо, в суботу голова СММ ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан також висловив глибоку стурбованість з приводу збільшення числа інцидентів ведення вогню поблизу і по спостерігачам Спеціальної моніторингової місії.

  Попередній матеріал
  Іл-76 готовий до евакуації українців з Непалу - Міноборони
  Наступний матеріал
  В Донецьку тривають збройні сутички між бойовиками "ДНР" і російськими казаками - Аброськін

  Спостерігачі ОБСЄ тричі потрапили під обстріли у зоні АТО

  Спростерігачі ОБСЄ знову помітили важке озброєння на Донбасі там, де його не повинно бути

  В ОБСЄ допускають можливість установлення додаткових пунктів спостереження

  Бойовики не повинні прикриватися спостерігачами, як щитом - ОБСЄ