robota-ja.at.ua

Голова фіскальної служби розповів, хто в Україні платитиме воєнний податок

  Воєнний збір накладатимуть на зарплату та інші платежі, які входять до фонду оплати праці, а також на виграші в лотерею.


  Про це повідомив голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус на прес-конференції, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ці 1,5% утримують із доходів фізичних осіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найнятих робітників, а також із поточних або компенсаційних виплат, які нараховують у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами. Збір також стягуватимуть із виграшів у державну лотерею, це те, що є джерелом доходів", - пояснив він.

  За його словами, "воєнний збір платитиме найнятий робітник, 1,5% утримуватимуть із зарплати".

  "Воєнний збір не стосується категорій населення, які не отримують доходів, що входять до фонду оплати праці, зокрема, пенсіонерів", - зазначив він.

  Також Білоус повідомив, що ДФС спільно з Мінекономрозвитку й Мінфіном вивчають можливість "перегляду підходу до порядку нарахування єдиного соціального внеску з метою зниження навантаження на фонд оплати праці для працедавців, що стане економічним стимулом для виведення зарплат із тіні".

  "Високе податкове навантаження загнало зарплати в тінь, і 70-80% бізнесу виплачує або доплачує зарплату в конвертах, що становить астрономічні суми готівки", - підкреслив він.
  Попередній матеріал
  У бельгійському місті Льєж відзначили 100 років з початку Першої Світової війни
  Наступний матеріал
  На етапі Кубка Європи українські триатлоністи вибороли дві срібні медалі