5.ua

Герой-десантник врятував БТР і 6 товаришів ціною власного здоров’я

  Ціною власного здоров'я врятував своїх шістьох колег 21-річний вінничанин Владислав Кузнєцов. Під час звільнення луганського міста Лисичанська у червні він викинув з БТРа гранату, якою в люк поцілили терористи, і втратив кисть. Та, каже, найголовніше, що його побратими – живі.


  "Почув хлопок, потім після цього мені впала граната поміж ніг, опустив голову, дивлюся – граната без ричага цього, тобто ось-ось вибухне. Я, получається, відразу зрозумів, що треба щось робити і зразу меседж – давай, викидуй, і всьо. І, якби, викинув, і, якби, руку трошки не вспів забрати", – розповідає десантник окремої 95-ї аеромобільної бригади Владислав Кузнєцов.

  Граната вибухнула одразу, щойно Владислав встиг її відпустити. Боєць втратив кисть правої руки. Владислав та 6 його побратимів були в перших рядах українського війська. Після поранення десантника доправили до Харкова, звідти – у Вінницький військово-медичний клінічний центр. Тут йому провели низку операцій. Щоб підтримати моральний дух – з героєм працюватиме психолог. Він буде відновлюватися, потім пройде санаторне лікування і буде стояти питання протезування – кажуть медики.

  Окрім Владислава, у Вінницькому шпиталі нині лікується близько півтори сотні поранених в зоні АТО бійців. Швидшому одужанню сприяє постійна увага волонтерів.

  Боєць Михайло Кононенко розповів: "Поддержуют, спасибо им огромное. Они поддержуют боевой дух. І настрій дуже веселий, бо в армії – там такого нема. Хоть трошечки нервую систему востанавливает".

  Після одужання більша частина бійців планує повернутися на схід, щоби далі боротися із терористами. Владислав же збирає гроші на протез. Він обійдеться хлопцю щонайменше в 25 тисяч гривень. Боєць зізнається – за тим, що сталося, не шкодує, бо врятував життя побратимам.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На українсько-російському кордоні при спробі втечі до РФ затримано двох бойовиків "ДНР"
  Наступний матеріал
  Українка стала другою на чемпіонаті Європи з легкої атлетіки
  Loading...