ГПУ звинуватила Росію у сприянні міжнарождному тероризму

  Сприяння високопосадовців РФ незаконним озброєним формуванням в Україні носить ознаки підтримки міжнародного тероризму.
  Про це йдеться у повідомленні, розповсюдженому 2 червня прес-службою Генпрокуратури України.

  Заяву оприлюднено у зв’язку з розповсюдженням інформації Слідчого комітету Російської Федерації щодо порушення кримінальної справи відносно військовослужбовців Збройних Сил України. У заяві ГПУ, зокрема, наголошується на тому, що "участь суб’єктів боротьби з тероризмом в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей здійснюється у повній відповідності до положень національного законодавства України та норм міжнародного права. Тому посилання на Женевську конвенцію "Про захист цивільного населення під час війни" 1949 року є абсолютно недоречним".

  В ГПУ також зазначили, що забезпечення конституційного порядку на цих територіях є прямим обов’язком держави відповідно до Основного закону України, законів України.

  "При цьому, апелювання російської сторони до норм міжнародного гуманітарного права викликають подив з огляду на бездіяльність посадових осіб Російської Федерації, які фактично сприяють безперешкодному проникненню на територію України через кордон незаконних озброєних формувань. Ці дії можуть мати ознаки сприяння міжнародному тероризму. У такий спосіб, на нашу думку, здійснюється відверта спроба замаскувати безпосередню участь окремих громадян Російської Федерації у злочинах, за якими органами прокуратури ведеться розслідування", - підкреслили у Генпрокуратурі України.
  З огляду на це, у ГПУ вважають, що повідомлення Слідчого комітету Російської Федерації не матиме жодних правових наслідків щодо працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших учасників антитерористичних заходів в Україні, що діють в межах наданих повноважень.
  Попередній матеріал
  Яценюк завтра буде звітувати перед парламентом про переговори
  Наступний матеріал
  Король Іспанії Хуан Карлос зрікся престолу