Глави МЗС "нормандської четвірки" домовилися сприяти відведенню військ на Донбасі

  Міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії закликали усі сторони конфлікту на Донбасі припинити військові дії на відвести важке озброєння від лінії розмежування у відповідності до Мінського меморандуму.

  Глави МЗС чотирьох держав зустрілися напередодні ввечері, перемови тривали за зачиненими дверима і закінчилися вже по опівночі.

  У спільному документі вони висловили занепокоєння регулярними порушеннями режиму тиші на Донбасі і закликали негайно його відновити.

  З їхніх слів, прогресу з імплементації Мінських домовленостей має бути досягнуто до запланованого саміту лідерів "нормандської четвірки" у Астані.

  Для цього дипломати порекомендували провести засідання тристоронньої контактної групи і створити робочі підгрупи з різних аспектів мінських домовленостей.

  Розмова була дуже складною. Нам вдалося узгодити деякі аспекти, зокрема, зустріч тристоронньої контактної групи, яка має відбутися вже найближчими днями. Це має принести певні результати, і я сподіваюся, що усі сторони докладуть до цього зусиль", - сказав за результатами переговорів міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

   "Минулого тижня нам не вдалося дійти згоди. Зараз же є певний прогрес. Узгоджено, що важке озброєння сторони повинні відвести від лінії розмежування, зафіксованої у мінських домовленостях. Щоб почати цей процес слід якнайшвидше зібрати зустріч тристоронньої контактної групи. Багато залежить від того, чи результати цих перемов не залишаться лише словами на папері. Вони повинні реалізуватися і вплинути на ситуацію. Чи станеться це - дізнаємося дуже скоро. Після зустрічі контактної групи побачимо, чи почався процес відведення важкого озброєння. У цьому питанні ми розраховуємо, зокрема, на Росію, яка має використати свій вплив на сепаратистів", - заявив голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

  Попередній матеріал
  У штабі АТО досі не знають, чи залишились українські бійці в Донецькому аеропорту
  Наступний матеріал
  Генсек НАТО: на Сході України воюють російські війська

  Порошенко налаштований на конструктивний діалог учасників "нормандського формату"

  Сьогодні у Берліні пройде зустріч міністрів закордонних справ у "нормандському форматі"

  Глави МЗС "нормандської четвірки" завтра обговорять деескалацію на Донбасі

  Порошенко готовий негайно скликати зустріч тристоронньої контактної групи і лідерів країн у "нормандському форматі"