belaruspartisan.org

Екс-ватажок "ДНР" розкрив західним ЗМІ роль Кремля у війні на Донбасі

  Колишній високопосадовець так званої "Донецької народної республіки" на умовах анонімності розповів німецькому виданню Sueddeutsche Zeitung про те, що місцеві мешканці в "ДНР" практично не мають ніякої влади і виконують функції кремлівських маріонеток.

  Зізнання екс-терориста наводить "Дзеркало тижня".

  "Насправді контроль Москви над "народними республіками" всеосяжний" – каже чоловік, який залишив територію "ДНР" восени 2014 року. З його слів, всі важливі рішення "приймалися в Москві", а на "ключові пости ставили російських офіцерів і цивільних фахівців". "Донецька і Луганська "народні республіки" з самого початку і до кінця були проектом Кремля по дестабілізації України – ми ж, місцеві, були тільки балакучими маріонетками", – розповів Sueddeutsche Zeitung колишній деенерівець.

  Сам він, за власним визнанням, "раніше був затятим слов'янофілом і прихильником союзу між Росією, Україною і Білоруссю" – але його розчарувало засилля росіян на окупованому Донбасі. Так, наприклад, Олександр Бородай та Ігор Гіркін були громадянами Росії, обидва мають бойовий досвід – останній навіть був навіть ідентифікований урядами США і ЄС, як "чинний офіцер ГРУ". Створене влітку 2014 за російським зразком "Міністерство держбезпеки" до березня 2015 очолював Андрій Пінчук – в минулому співробітник МДБ контрольованого Москвою Придністров'я.

  Роботу "влади" "ДНР" він описав так: "Високопосадовці "ДНР" обговорювали економічні питання, поки нас не перервав телефонний дзвінок одного донецького підприємця – власника багатоповерхового офісного комплексу. Він сказав, що до нього прийшли близько десяти озброєних осіб і наказали звільнити будівлю протягом 24 годин. Відразу після цього "віце-прем'єр" подзвонив Олександру Бородаю, тоді – "прем'єр-міністру ДНР", надісланому з Москви. Але Бородай відповів: "Не втручайся. Це наказ ГРУ. З цього моменту ця будівля є його штаб-квартирою в Донецьку ". Після цього бізнесмен покинув його, туди в'їхало ГРУ. І в цей самий момент я зрозумів, що ми, місцеві, насправді нічого не вирішуємо".

  Екс-терорист зазначив: останнім часом Москва ставить на публічні посади в "уряді ДНР" місцевих – наприклад, на зміну Бородаю прийшов Захарченко. "Проте в цілому всі важливі кадрові рішення, кожен план і бюджет "міністерства" як в "ДНР", так і в "ЛНР" відправляються на схвалення в Москву". Фінансується все також з Москви: "Гроші привозять готівкою у валізах через кордон. У мій час головним касиром, якого посилав Кремль, був Леонід Сімунін. Він передавав гроші провідним керівникам, які вже потім передавали їх далі", – ділиться екс-інсайдер. Sueddeutsche Zeitung звернулась до прес-служби Кремля по підтвердження цієї інформації – однак там передбачувано відмежувались від діяльності Сімуніна.

  За даними джерела, тисячі російських "добровольців", бійців "Російської православної армії", чеченських підрозділів і "казаків" теж банально "заробляють" на сході України гроші: "Низка "добровольчих" угруповань систематично крали автомобілі, конфісковували нерухомість і займалися викраденнями людей. Елітні будинки з підземними гаражами спеціально перевіряли на наявність джипів і машин бізнес-класу, які потім забирали. Якщо ж окремі "міністри" протестували проти цього – Гіркін відразу ж казав їм, що їм не слід втручатися. Людей же, яких викрали, нерідко доводилося викуповувати їх родичам".

  "В цілому, в одному тільки Донецьку кілька сотень росіян займають ключові пости у військовому відомстві і цивільних установах", – нарікає екс-терорист.

  Попередній матеріал
  Бундестаг ратифікував Угоду про асоціацію Україна з ЄС
  Наступний матеріал
  Сьогодні вранці в Донецьку стріляли з артилерії

  Псакі: США не мають наміру вести війну з Росією в Україні

  Гаряча фаза війни скінчилась, зараз починається війна нервів – експерт

  Більшість експертів вважають, що у квітні-травні Росія піде на відкриту війну з Україною - Осташ

  ПАРЄ: в Україні немає громадянської війни, зате є широка участь РФ