5 канал

Експерт: Зміна російського переговірника у Мінській групі – знакова, але поки незрозуміла

Кремль змінив свого представника у мінських переговорах із Зурабова на Гризлова.

Таких хід Путіна під час телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" прокоментував директор Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАНУ Олександр Богомолов. На думку науковця, зміна російського переговірника у Мінській групі – подія безперечно знакова, оскільки за загальносвітовою практикою така ротація свідчить про намагання якимось чином змінити хід перемов. "Як правило, переговорників міняють, коли міняється якийсь політичний розклад, чи, мабуть, хочеться змінити тональності якісь, чи застосувати якісь інші методи", – пояснив експерт.

Однак що конкретно криється за цією зміною – наразі говорити зарано, зазначив Олександр Богомолов. "Особистість Гризлова не читається, як щось таке виняткове. В принципі людина, хоч вона тривалий час очолювала російський парламент – це не означає, що це якийсь лідер, бо в Росії тільки один лідер, як ми знаємо", – уточнив він.

При цьому, на думку науковця, "Росія починає грати на пом’якшення цього конфлікту (на Донбасі – 5.ua) – але не в плані зміни своїх інтересів, а зовнішнього враження від конфлікту".

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що новий представник Кремля на Мінських перемовах Борис Гризлов несподівано прилетів до Києва.

Попередній матеріал
Олена Зеркаль, заступник голови МЗС: Швидкість запровадження безвізового режиму залежить від нас
Наступний матеріал
Протягом різдвяних свят до лікарень Дніпропетровська потрапило 20 військових