Панель управління ЗРК "Бук" (фото Alexander Bunin)

Експерт: установкою "Бук" можуть керувати лише професіонали

  Зенітно-ракетним комплексом "Бук-М1" можуть керувати лише висококваліфіковані фахівці. Про це заявляють у навчально-тренувальному центрі українських Повітряних сил.


  Комплекси "Бук-М1" складаються з декількох елементів, серед яких командний пункт, станція виявлення цілей, пуско-заряджаюча установка та, власне, самохідна вогнева установка. Проте установка, яка запускає ракети, може й автономно виявляти, супроводжувати і вражати цілі, кажуть військові. Фахівці навчального центру переконані: щоб боєць зміг навести ракету на ціль та здійснити постріл з комплексу "Бук", його потрібно професійно готувати декілька років.

  "З вулиці людина навіть не сяде за кермо автомобіля. А тут техніка настільки складна, якщо її рівень засвоювати, то потрібно відповідно закінчити вищий навчальний заклад, мати рівень вищої інженерної освіти, в технічному плані підготовленим. Взагалі, 5 років – це мінімум служби у військах для того, щоб оволодіти азами її бойового застосування", – начальник навчально-тренувального центру повітряних сил ЗС України Тарас Вінгер.

  Раніше в СБУ заявили, що зенітно-ракетною установкою установкою, яка збила малайзійський "Боїнг", керував екіпаж із російських військових, який прибув на Донбас разом із технікою. Це ж підтверджували і перехоплені телефонні переговори терористів.

  Попередній матеріал
  Порошенко вимагатиме міжнародного визнання "ДНР" і "ЛНР" терористами
  Наступний матеріал
  Прем’єр висловив співчуття голові МЗС Нідерландів і запросив до співпраці
  Loading...