Фото прес-центру АТО

Два офіцери-зенітники підірвали себе разом з 12-ма російськими десантниками

  На виконання розпорядження про підсилення одного з підрозділів АТО було сформовано та відправлено у визначений район два відділення ПЗРК на чолі з командиром зенітно-ракетного дивізіону майором Олександром Кандесюком. Він, разом із ввіреним йому особовим складом, висунувся на вказані позиції. Здійснивши марш, зенітники прибули в місце розташування батальйонної групи.

  Про подальші події повідомили у Міноборони України.

  Прибуття зенітників до місця дислокації співпало з часом, коли через український кордон відбувся прорив російських військ зі штатною бойовою технікою. Як стало відомо, це був 331 десантний полк, пункт постійної дислокації якого знаходиться у місті Кострома. В результаті наступу російських військ на територію України 51-а бригада була оточена, а разом із нею і щойно прибуле підсилення. Російські війська одразу ж відкрили вогонь по українським позиціям зі всіх наявних у них засобів ураження. 

  "Станом на вечір 25 серпня більша частина батальйонної тактичної групи була виведена зі строю. Оскільки вижити в такому пеклі шансів практично немає, було прийняте рішення іти на прорив з оточення. Майор Олександр Кандесюк разом із майором Олексієм Шепелюком, командиром зенітно-ракетної батареї, очолили авангард групи прориву разом зі своїм відділенням – сержантом і двома солдатами. Та авангард нарвався на засідку", - повідомили у Міноборони.

  В результаті бою майор Кандесюк отримав декілька поранень з кулемета противника. Майор Шепелюк кинувся вивести офіцера з-під вогню, та при спробі відтягти бойового товариша і сам був важко поранений. Решта авангарду була обстріляна з кулеметів, мінометів – весь особовий склад зазнав важких поранень.

  Основна група через шквальний вогонь не змогла підійти на допомогу товаришам і, відійшовши до базового табору, зайняла кругову оборону.

  "Щодо подальшої долі групи авангарду, очевидці розповідають, що бачили, як поранених українських бійців оточили 12 російських десантників, і, погрожуючи зброєю, намагалися захопити в полон. Коли вороги, створивши кільце, наблизились на відстань декількох метрів, поранені українські офіцери підвелись із землі та підняли руки вгору. Було помітно, що вони щось тримали в руках, а за мить пролунало декілька потужних вибухів, схожих на вибухи гранат. Вочевидь, офіцери Збройних Сил України, майори Олександр Кандесюк і Олексій Шепелюк, не бажаючи здаватись, підірвали себе разом із чисельно переважаючим ворогом", - підкреслили у Міноборони.

  Повідомляється, що зараз командування АТО готує Президенту України подання на присвоєння загиблим в тому бою майору Олександру Кандесюку і майору Олексію Шепелюку звання Герой України (посмертно).

  Нагадаємо, біля міста Маріуполь з'явились російські танки. Також повідомлялось, що у Маріуполі розпочато підготовку до оборони від російської агресії.


  Попередній матеріал
  Рада міністрів закордонних справ ЄС обговорить ситуацію в Україні
  Наступний матеріал
  З Луганська і Первомайська втекло ще більше 100 людей
  Loading...