Facebook

Доповідь Нємцова: Російська влада вербує, озброює і перекидає бойовиків на Донбас

  Вербування, озброєння, матеріальне забезпечення й перекидання російських "добровольців" на територію України організовувалися за безпосередньої участі російської влади.

  Про це йдеться в доповіді "Путін.Війна" в розділі "Скільки коштує війна з Україною". Доповідь підготували соратники вбитого наприкінці лютого російського опозиціонера Бориса Нємцова на основі зібраних ним матеріалів, передає УНІАН.

  "Вербування, озброєння, матеріальне забезпечення й перекидання російських "добровольців" на територію України організовувалися за безпосередньої участі російської влади", - зазначається у доповіді.

  Йдеться, що серед таких бойовиків виявилося чимало колишніх співробітників російських спецслужб і кадрових військових, у тому числі людей із бойовим досвідом у "гарячих" точках і з кримінальним минулим. Найчастіше ці громадяни ставали ключовими фігурами у військах сепаратистів, як, приміром, колишній офіцер спецслужб Ігор Гіркін, ветеран чеченської війни Арсеній Павлов (позивний - Моторолла), а також Олександр Можаєв (позивний - Бабай), який був звинувачений прокуратурою Краснодара в замаху на вбивство.

  Автори документа нагадують, що в серпні 2014 року так званий "прем'єр ДНР" Олександр Захарченко заявив: "Ми ніколи не приховували, що серед нас багато росіян, без допомоги яких нам було б дуже важко, важче було б воювати". 

  Депутат Держдуми РФ, член Комітету з оборони В'ячеслав Тетекін оцінив кількість так званих "добровольців", що брали та беруть участь у бойових діях на Донбасі, у 30 тис. осіб. "Деякі воювали там тиждень, деякі воювали кілька місяців, але, через бойові дії пройшло приблизно 30 тис. "добровольців", - підкреслив він. Цей же депутат вніс на розгляд Держдуми РФ законопроект про надання так званим "добровольцям" статусу учасників бойових дій з усіма відповідними пільгами.

  У доповіді повідомляється, що процес залучення та відправлення "добровольців" на Донбас організовується на базі лояльних Кремлю громадських організацій, зокрема, свою роль у цьому процесі публічно підтвердив керівник Російського союзу ветеранів, депутат Держдуми від партії "Єдина Росія" Франц Клінцевич. Як свідчать самі "добровольці", збірними пунктами для майбутніх бойовиків найчастіше є військкомати в російських містах.

  Так звані російські "добровольці" на Донбасі отримують матеріальну винагороду. Гроші на забезпечення бойовиків надходять із російських фондів, які наповнюються за активної підтримки російської влади.

  За словами самих бойовиків, середня ставка становить 60 тис. рублів на місяць, хоча "є ті, хто отримує 80, 90 тисяч, командири - навіть більше", зазначається в доповіді. Для порівняння: середня зарплата в РФ, за даними Мінекономрозвитку, в січні 2015 року становила 31,2 тис. рублів. Термін своєї служби бойовики визначають самі, але мінімальна тривалість відрядження - один місяць.

  У доповіді підтверджується, що значна частина російських бойовиків відправлена в Україну організовано, пройшла відповідне навчання та підготовку, отримала матеріальне забезпечення. Її автори заявляють, що в цьому вбачаються ознаки злочину, що підпадає під статтю 359 Кримінального кодексу РФ. Чинне законодавство РФ дозволяє ідентифікувати так званих "російських добровольців" на Донбасі як найманців.

  Утім, російські слідчі органи переслідують виключно тих громадян Росії, які беруть участь у бойових діях на боці українських силовиків. Так, у жовтні 2014 року було порушено кримінальну справу проти жителя Москви Романа Желєзнова, який поповнив батальйон "Азов". Ті ж бойовики, хто поповнив лави терористів, не відчувають у Росії проблем із законом. Президент РФ Володимир Путін пояснив, що "люди, які за покликом серця виконують свій обов'язок", беручи участь у бойових діях, не можуть розглядатися як найманці, нагадують автори доповіді.

  Попередній матеріал
  СБУ блокувала механізм фінансування терористів "ДНР/ЛНР" через електронні гаманці
  Наступний матеріал
  Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди з ЄІБ про кредит на відновлення України

  У серпні минулого року в Україні загинули 220 російських солдатів - доповідь Нємцова

  У Росії опублікували останнє розслідування Нємцова

  Доповідь Нємцова буде презентовано 12 травня

  Путін каже, що не знає, чи знайдуть замовників убивства Нємцова