ротація батальйону "Київ"
5.ua

До Києва повернулися 150 бійців 12-го батальйону тероборони

  Додому повернулися півтори сотні вояків 12-го батальйону тероборони. Підрозділ майже рік був на фронті.

  Батальйон захищав Щастя, Новоайдар, у Жовтневому районі Луганська влітку саме вони встановили український прапор. На більшість вояків батальйону "Київ" днями чекає демобілізація, але багато хто вирішив служити далі за контрактом.

  Із квітами та прапорами. Великі й малі. Сотні киян прийшли зустріти та подякувати незнайомим бійцям, які повертаються з передової.

  "Зустрічаємо просто з букетом і гарним настроєм. Ми раді, що вони живі, ми раді, що вони повертаються", - говорять зустрічаючі.

  Майже на кілометр розтяглась колона із біль ніж 40-ка автомобілів. З Луганщини вояки їхали більше доби. Зморені та щасливі, зі слізьми на очах, обіймали близьких.

  Хвилиною мовчання вшановали загиблих побратимів. За рік втратили 12 бійців, ще 70 поранені. Комбат Микола Білосвіт згадує кілька битв батальйону. Тяжко йому дається розповідь про серпневу.

  "2 серпня нашим батальйоном вже в Жовтневому районі Луганська було вивішено прапор України. Але після 2 серпня, навіть не знаю як сказати, кожен може сказати що було після 2 серпня коли ми не рушили ні на крок вперед, але батальйон з честю виконував усі поставлені завдання сектора", - згадує Микола Білосвіт, командир 12 батальйону територіальної оборони "Київ" ЗСУ.

  Привітання та обійми тривали понад годину. Днями 80% бійців цього батальйону зможуть демобілізуватися, решта ж після ротації повернуться на фронт до серпня.

  Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Для півдня України терористами готувалася така ж доля, як і для Донбасу - Порошенко
  Наступний матеріал
  У Києві відзначили 103-тю річницю створення української скаутської організації "Пласт"

  З фронту до Тернополя повернулись офіцери батальйону "Збруч"

  Співробітники СБУ повернулися до Івано-Франківська з Донбасу

  На Чернігівщину повернулися 150 бійців 13-го мотопіхотного батальйону ЗСУ

  Бійці спецбатальйону "Миколаїв" повернулися додому на ротацію