5 канал

Для вирішення конфлікту на Сході України недостатньо однієї лише армії - екперт

Всі конфлікти на пострадянському просторі - це важіль для Росії для того, щоб мати вплив на політику пострадянських держав

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив директор Центру досліджень міжнародних відносин Микола Капітоненко.

"Перед нами достатньо давно, не сьогодні, не вчора, стала перспектива перетворення ситуації на Сході в Придністров'я - замороження конфлікту. І цей конфлікт матиме особливість на тлі всіх інших конфліктів у світі, які не вирішуються, в такому стані перебувають, - тут проблема в тому, що всі такі конфлікти на пострадянському просторі - це важіль для Росії для того, щоб мати вплив на політику пострадянських держав", - зазначив він.

За словами Капітоненка, Україна має робити все, щоб спробувати уникнути цього дуже ймовірного сценарію.

"Тому в такій ситуації нам необхідно робити все, щоб спробувати уникнути цього дуже ймовірного сценарію. Це як окремий випадок загальної проблеми нашої відірватися від гравітаційного поля Росії", - сказав експерт.

Він також наголосив, що для вирішення конфлікту на Сході України недостатньо, щоб Україна мала сильну армію.

"Недостатньо того, щоб у нас з'явилася армія. Необхідно також, щоби в Росії прийняли політичне рішення про те, що продовжувати підтримувати сепаратистські республіки їм невигідно. До того часу, поки це рішення не прийнято, зрозуміло, що військовим шляхом нам цей конфлікт не вирішити", - зауважив Капітоненко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко обговорив з віце-президентом США Джозефом Байденом ескалацію конфлікту на Донбасі.

Попередній матеріал
У Харкові п'яний водій влаштував перегони з поліцією
Наступний матеріал
Клімкін обговорив із Еро і Штайнмаєром порушення перемир’я на Донбасі
Loading...

Штайнмаєр: До врегулювання конфлікту на Сході України ще далеко

Експерт: Близько 60% європейців вважають, що в Україні – громадянський конфлікт

Столтенберг: Виконання Мінських угод – єдиний шлях для розв'язання конфлікту на Донбасі

Росії не вигідний заморожений конфлікт на Донбасі – експерт