Черкаський автозавод розробив новий бронеавтомобіль "Барс"

  Черкаський автомобільний завод продемонстрував керівництву Нацгвардії новий український багатофункціональний легкий бронеавтомобіль "Барс" з колісною формулою 4х4.

  Новий бронеавтомобіль призначений для виконання тактичних завдань, патрулювання кордону, охорони блокпостів та проведення бойових операцій в місті, повідомляє прес-служба корпорації "Богдан".

  Як повідомляють, конструкторське бюро заводу розробило новий бронеавтомобіль у короткий термін, враховуючи бойові дії на сході України і вкрай низький рівень забезпеченості армії технікою.

  Під капотом "Барсу" турбо дизель потужністю 160 к/с із витратою палива лише 15 л. на 100 км, що дозволяє йому на одній заправці проїхати близько 600 км. Броньоване авто розвиває швидкість по пересіченій місцевості до 100 км/год.

  Корпус авто зварний, виготовлений із сталевих броньованих листів, розташованих під кутом, що забезпечує круговий захист від куль патронів 5,45 мм, 7,62 мм. На даху броньовика передбачене встановлення різних бойових модулів.

  В зоні АТО "Барс" може використовуватись для перевезення особового складу та вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, ведення бою в місті.

  Також може використовуватись як санітарний автомобіль. Пасажиромісткість 6-8 чоловік в повному обмундируванні. Особливість конструкції броньованого авто дозволяє комфортну посадку та висадку екіпажу через широкі бокові і задню двері. Також "Барс" оснащено додатковим люком на даху.

  Бронемашину оснащено кондиціонером, додатковою пічкою vebasto, камерою заднього ходу та кругового обзору, GPS-навігатором.

  Крім того, на вимогу замовника, авто може комплектуватися тепловізорами, приладами нічного бачення, радіо захистом та фільтрами циклон.

  За словами директора заводу Владислава Сопіта, потужності підприємства сьогодні дозволяють виготовляти до 50 таких бронеавтомобілів на місяць.

  Попередній матеріал
  З окупованих бойовиками територій намагались вивезти 800 тонн вугілля і брухту
  Наступний матеріал
  ЄБРР погодився надати Україні $150 млн на реконструкцію ГТС

  Порошенко привітав воїнів зі святом і передав більше 100 одиниць бронетехніки

  "Укроборонпром" хоче налагодити випуск бронемашин "Дозор" у Львові

  Одеські курсанти привезли із зони АТО трофейну бронемашину

  Цюрупинські волонтери ремонтують бронетехніку для бійців АТО