Фото e-news.su

Через ескалацію на Донбасі США та ЄС можуть надати Україні зброю - європарламентар

  Якщо найближчими днями не буде відведено важке озброєння, і терористи продовжать бойові дії на Донбасі, Росії загрожуватимуть нові санкції, і, можливо, США та ЄС нададуть Україні захисне озброєння.

  Про це заявив голова комітету з зовнішньої політики Європарламенту Елмар Брок в інтерв'ю газеті Neue Osnabrücker Zeitung, повідомляє Deutsche Welle.

  "Путін мусить подбати про те, щоб найближчими днями було відведене важке озброєння", - наголосив Брок.

  На його думку, якщо проросійські сепаратисти продовжать бойові дії, це призведе до "ескалації з обох боків".

  "Тоді (Росії - Ред.) загрожуватимуть нові санкції, і, можливо, США та деякі країни ЄС нададуть Україні захисне протитанкове озброєння", - переконаний Брок.

  Окрім того, Брок вимагає "більш потужного мандату" для спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на сході України.

  "Співробітники ОБСЄ повинні мати більш потужний мандат та отримати можливість краще себе захищати, коли вони перевіряють дотримання режиму припинення вогню", - заявив європарламентар.

  Замість нової міжнародної місії в Україні, потрібно краще оснастити спостерігачів, надати їм безпілотники, вважає німецький політик. Розширення мандату ОБСЄ, на переконання Брока, повинна підтримати Росія: "Якщо Москва відмовиться - це буде величезною втратою довіри до неї", - додав європарламентар.

  У такому випадку, наголосив він, виникне питання, наскільки серйозно Москва ставиться до Мінської угоди.

  Між тим в інтерв'ю виданню Süddeutsche Zeitung керівник зовнішньополітичного комітету Європарламенту проявив розуміння до позиції Президента Петра Порошенка щодо прохання Києва направити в Україну миротворчу місію.

  "Це є закликом до допомоги", - сказав Брок.

  Європа, за його словами, не може залишити Порошенка у біді. Утім, європарламентар висловився скептично щодо можливості спрямувати до України миротворців ООН та Євросоюзу.

  Попередній матеріал
  Росіяни воюють в Іраку за ісламістів – зізнається ФСБ РФ
  Наступний матеріал
  РФ створила на Сході України справжню армію – головнокомандувач НАТО

  Маккейн закликає Вашингтон негайно дати Україні оборонне озброєння та відключити Росію від SWIFT

  МЗС Литви закликає міжнародну спільноту озброїти Україну

  ЄС закликає припинити вогонь на Донбасі та відвести важке озброєння

  Міноборони вже передало США список необхідного Україні озброєння - Бірюков