фото Четвертая власть

Бойовик "ДНР" розповів про тортури в "гестапо Захарченка"

  Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко наказав заарештувати і катувати одного зі своїх підлеглих – колишнього командира батальйону "Оплот. Сварожичі" (раніше входив до "Оплоту" Захарченка) з позивним "Варган".

  Про це у своєму інтерв'ю розповів сам "Варган", передає "Четверта влада". Відеозапис, зроблений прямо в донецькому СІЗО ще в грудні 2014 року, з якоїсь причини виклали в мережу тільки нещодавно, при чому зробили це самі бойовики.

  На відео "Варган" розповів, що 10 листопада 2014 до нього прийшли люди із служби безпеки "Оплоту" і оголосили, що він заарештований за наказом лідера "ДНР" Олександра Захарченка. Погрожуючи розстрілом, його закували в кайданки і вивезли до будівлі донецького телецентру по вулиці Куйбишева, 61, де посадили в підвал і побили.

  Там за словами "Варгана", люди Захарченка піддавали його витонченим і болісним тортурам.

  "П'ять разів мене топили водою, тобто клали на спину, п'ять чоловік сідали зверху, клали ганчірку на рот і 1,5 літрову баклажку води лили так, щоб у мене вода була в носі, у вухах. Я задихався, вмирав. Після того, як я втрачав свідомість, вони знову приводили мене до тями і намагалися змусити підписати документ про те, що я вкрав багато машин, зґвалтував багато жінок, у мене кілограми золота, мільйони грошей", – поскаржився "Варган".

  Бойовик розповів, що не підписував жодних паперів, тому йому довелося пройти всі п'ять раундів тортур, які він витримав. Однак, разом з ним сиділо також багато інших бойовиків, багато з яких підписали зізнання після тортур протигазом.

  "Улюблені катування "Оплоту" – це катування через задушення. Тобто, душать водою або протигазом. Надягають протигаз і перекривають доступ кисню. Після чергової тортури вони зрозуміли, що швидше за все вб'ють мене, але я все одно не зізнаюся в тому, що вони мені інкримінують. Після цього з переляку вони віддали мене в "МГБ". Там мене теж катували, били прикладом, намагалися ножем зарізати. Я, природно, не зізнався. Після трьох діб голодовок, побиття і тортур мене віддали слідчому "МГБ" Лозінському, який взяв перші свідчення, які мені зараз інкримінуються", - розповів терорист.

  "У в'язницю я потрапив з тієї причини, що моїми солдатами нібито був викрадений FordMondeoсріблястого кольору у компанії "Гефест", якого я в очі не бачив!" – запевнив "Варган".

  На запитання про причини свого затримання "Варган" відповів, що командував досить сильним батальйоном, чисельністю близько 1000 чоловік, тому його вирішили усунути, як небезпечного конкурента. Бойовик заявив, що хотів наступати на Київ, а ті, хто заарештував його, насправді не хочуть ніякого наступу.

  "Варган" розповів, що крім нього також були кинуті в підвали своїми подільниками та інші польові командири. Наприклад, комендант Іловайська, бойовик Юра "Кадет" а також бойовик з позивним "Молдован", який постачав "ДНР" озброєнням та боєприпасами. Також разом в підвалі у Захарченка виявився найманець з Красноярська (РФ) на прізвище Скворцов, який підписав зізнання після тортур. Посадили його за те, що він став свідком мародерства бойовиків "ДНР". Росіянин намагається домогтися консула, але досі перебуває в заручниках.

  "Ми думали, що це "народна республіка". А вона не зовсім "народна"", – бідкається бойовик.

  Раніше один з бойовиків "ДНР" також розповідав, що Захарченко заарештував "Варгана", так як лідер "ДНР" працює на Ахметова і виконує його накази.

  Попередній матеріал
  Генерали, які намагалися влаштувати військовий переворот у Бурунді, заарештовані
  Наступний матеріал
  На Львівщині попрощалися із військовослужбовцем, який загинув біля Щастя

  У лікарні Херсона проходить реабілітацію волонтер, який пережив тортури бойовиків

  ООН фіксує розстріли, арешти і тортури на окупованій росіянами території

  Лише кожний п’ятий росіянин виступає проти можливості тортур у поліції

  Спільна заява Україна-НАТО: усі заручники повинні бути звільнені