uapress.info

Близько 6% осіб зі статусом учасника АТО не брали участь у боях - Мін'юст

  У Міністерстві юстиції заявили, що на сьогодні статус учасника АТО отримали 3,5 тис. осіб, з яких близько 200 не є суб'єктами Антитерористичної операції.

  Про це повідомила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, передає "УНІАН".

  "Ми спілкуємось з міжвідомчою комісією. На даний час понад 3,5 тис. особам вже надано статус учасників бойових дій, з них тільки близько 200 осіб не відносяться до суб'єктів АТО, в тому числі дві особи - від Мінрегіонбуду, в тому числі й Ісаєнко (заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Ісаєнко - ред.)", - сказала вона.

  Козаченко зазначила, що з цього приводу написала доповідну записку главі Мінюсту Павлу Петренку.

  "Інформація була отримана 6-го числа, і 6-го була написана доповідна, і сьогодні фактично другий робочий день, ще не зустрічалася і не уточнювала, але я дуже хочу, щоб ця інформація дійшла до Кабінету міністрів", - зазначила вона.

  За її словами, інформація про отримання Ісаєнком статусу учасника АТО стала відома завдяки запиту Громадської ради до міжвідомчої комісії.

  "Ми будемо співпрацювати щодо належного, об'єктивного розгляду цієї інформації", - сказала Козаченко.

  Вона наголосила, що будь-яка особа, яка законно брала участь в АТО, має право на отримання статусу учасника бойових дій.

  Якщо мова іде про підробку документів, то цим питанням мають займатися відповідні органи, заявила Козаченко. 

  Нагадаємо, сьогодні позафракційні народні депутати змусили заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Ісаєнка написати заяву про відмову від статусу учасника АТО.

  Зокрема, депутат Борислав Береза на своїй сторінці у Facebook написав, що Ісаєнко "намутив" статус учасника АТО, "щоб не потрапити під люстрацію".

  Попередній матеріал
  За сьогоднішній день російські терористи обстріляли українські позиції 47 разів
  Наступний матеріал
  В Росії хочуть злити два роди військ

  Заступника глави Мінрегіонбуду змусили відмовитися від статусу учасника АТО

  На цей час 885 нацгвардійців отримали статус учасника бойових дій

  В Одесі засудили учасника АТО, який привласнив боєприпаси

  Добровольці з "Правого сектору" отримають статус учасника бойових дій - Семенченко