Біля Маріуполя 8-й день не стріляють

  Восьма доба тиші у секторі М поблизу Маріуполя – бійці кажуть, що бойовики припинили обстріли. Люди навіть почали потроху звикати до тиші, однак пильності не втрачають. Вільний час витрачають на зміцнення позицій та навчань.

  На передові позиції, які утримують ці військовослужбовці, можна дістатися лише позашляховиком. Для місцевих ці дороги взагалі закриті: місцевість постійно потрапляє під обстріли терористів.

  Розвідка батальйону донесла – бойовики цих українських військових називають "примарами". Попри постійні обстріли з мінометів та "Градів" їм вдається залишатися неушкодженими.

  Воїни пояснюють свою невразливість виконанням першої заповіді солдата: прибув на місце – зразу окопайся. А закопують бійці металеві контейнери, зверху накривають колодами та присипають товстим шаром ґрунту. В такому укріпленні і тепло, і безпечно. Хоча безпека на цих позиціях – річ умовна: позиції терористів звідси видно без бінокля. З лісополоси противник постійно чинить спроби розвідки або просочування диверсійних груп.

  Про можливий обстріл бойовиків позицій українських військових безпомилково попереджає пес Гарольд. Цей алабай на передову приїхав разом із господарем. Бійці знають: коли насувається небезпека – він прожогом кидається у бліндаж, тож і їм треба приготуватись.

  Режим тиші, що нині діє на цих позиціях уже восьмий день, бійці використовують для навчання, хоча й сподіваються – ці знання більше не доведеться застосовувати на практиці.

  З Донеччини - Тетяна Ігнатченко та Євген Гончаренко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Турчинов: Дебальцеве, Щастя та аеропорт Донецька - "найгарячіші" точки в АТО
  Наступний матеріал
  Президент вніс до Ради законопроект про скасування позаблоковості України

  Черговий день "режиму тиші" – росіяни перегруповуються і чинять провокації

  Турчинов: Дебальцеве, Щастя та аеропорт Донецька - "найгарячіші" точки в АТО

  Путінські терористи двічі обстріляли донецьке летовище

  Терористи розстріляли чергу за "гуманітаркою" в Старобешевому: є жертви