Біля Дебальцевого різні угрупування російських терористів обстрілюють одне одного з "Градів"

  Обстріли із "Градів" – попри оголошене перемир'я – зафіксували бійці АТО поблизу Дебальцевого. Як зазначають у прес-центрі штабу Антитерористичної операції – вогонь ведеться із великокаліберних кулеметів та гранатометів.

  Військовослужбовці розповідають: вночі диверсійні групи намагаються підібратися до розташувань позицій АТО, однак ближче 300-400 метрів не підходять. Постійно відбуваються й провокації з боку терористів, з метою спровокувати Збройні сили на потужні атаки у відповідь. Втім, учасники АТО наголошують, що не ризикують відповідати вогнем – як через заявлений режим тиші, так і через можливість завдати шкоди мирному населенню та їх домівкам.

  Також військовики розповідають й про внутрішні конфлікти між різними угрупованнями бойовиків.

  Один із воїнів розповів журналістам таке: "Перемир’я, звичайно, було об’явлено, але так, як я спостерігаю останні 3-4 дні – постійно лунають поодинокі постріли, зі стрілецької зброї, бувають сепаратисти задіюють підствольні гранатомети, РПГ. Неодночасно ми помічали в прибори нічного бачення, по тепловізору – як підбиралися на дальність десь 300-400 метрів. Не знаю, щось вони шукали там. Можливо, хотіли побачити наші розтяжки, пробратися ближче до позицій, подивитися на розташування наших підрозділів, на наші вогневі точки. Отак. Постійно, коли наступає 9-10-та година вечора – можна спостерігати трасери в нашу сторону. Основна їхня мета, як я думаю, це спровокувати відкрити вогонь з більш потужної зброї – БМП, танки, можливо задіяти артилерію, якщо буде складна, важка ситуація. Тобто, вони можуть в любий час підбиратися і ми не завжди помічаємо, звідки вони ведуть вогонь. Такі дії дають їм більше карт в рукавах. Підходять на 300-400 метрів, ближче їм просто не вдається просто-напросто – вони або підірвуться, або їх реально розстріляють. Безпілотники пролітають, безпосередньо наді мною не літають, але я бачив там, далі були, тобто я збити їх ніяк не міг. До речі, можу сказати, що між собою вони досить часто воюють, я реально не розумію, хто кого там стріляє. Там, там, буває чути такі гучні постріли, багато черг, чітко чути, що ведеться вогонь з обох сторін. Так що це не одна людина в іншу стріляє, а толпа на толпу".

  Інший боєць поділився спостереженнями про вогонь із важкої зброї: "Почти каждый день. Не знаю, кто там с кем не может что поделить – "ЛНР" с казаками или наоборот – без разницы. Ну, вот слышно стрельбу, но куда они стреляют – никто, нету информации что в кого-то из нас. Но часто нет такой информации, потому что они стреляют по Дебальцево и по Артёмовску, что мы здесь не можем видеть и слышать. Поэтому… А учитывая этот звук, это же стреляют не из каких-то там автоматиков, да, а из чего-то тяжелого. То есть, это тяжелое летит далеко, поэтому куда летит – нельзя сказать сто процентов. Мы даже иногда не видим даже взрывов на горизонте – т.е. стреляют оттуда из-за гор, из-за терриконов".

  Попередній матеріал
  Суд постановив тримати Штепу за гратами до березня
  Наступний матеріал
  СБУ затримала 225 терористів, частина з яких боїться повертатись до Росії

  "День тиші" в Дебальцевому - без обстрілів

  Під Дебальцевим люди 4 місяці живуть у підвалах

  За добу терористи 26 разів обстріляли українські позиції - штаб АТО

  Російські терористи порушили перемир’я 4263 рази – Генштаб