5.ua

Бійці АТО доправили вантаж гуманітарної допомоги до Вуглегірська

  Вантажівки з українською гуманітарною допомогою прибули до зони проведення Антитерористичної операції. Їх супроводжував загін озброєних спецпризначенців, щоб харчі не захопили терористи.


  Їхали із максимальною швидкістю, щоб ворожа артилерія не зачепила. На шляху – підірвані мости, болотяні об'їзди і застряглі авто.

  Три години непростої дороги – і 28 тонн харчів прибули до кінцевого пункту. Вантажівки з гуманітарною допомогою приїхали у Вуглегірськ – місто, яке звільнили від терористів ще на початку серпня. Але щодня тут лунають постріли. Люди і досі не отримують ні зарплат, ні пенсії. Навіть місцева влада два дні, як просто зникла.

  Куди розвантажувати харчі – військові не розуміють. Місцевого керманича немає. Працівниця місквиконкому запевняє – з роздачею гуманітарки впорається: знає скільки видавати і кому.

  Та її математика не влаштовує місцевих. Кажуть, влада так розподіляє допомогу, що вистачає лише їй самій.

  Під жіночу сварку військові беруться розвантажувати харчі. На підмогу прибігли місцеві хлопці. Мішки складають у школі-інтернаті.

  Фури з продовольством до Вуглегірська заїжджають уже вдруге. Першу партію привозили у серпні, одразу після звільнення міста від терористів. Тоді, скаржаться місцеві, харчів вистачило не всім. Тепер готові ставати у чергу за добу.

  До черг місцевим не звикати. Вони тут постійно. До прикладу, пенсіонери вишикувались у колію, щоб написати заяви, щоб отримувати пенсію на звільненій території. Досі вони мали отримувати виплати в Єнакієвому, підконтрольному терористам.

  Якщо проблему з пенсіями у міськвиконкомі обіцяють вирішити вже цього місяця, то допомогу на дітей мами отримають не скоро. За це питання ще навіть не бралися.

  Батьки місцевої дівчини Соні фінансові труднощі від дитини приховали, а от війну за вікном сховати не змогли.

  Проте з війною у Соні пов'язані і гарні спогади: рятуючи від обстрілів, батьки вивезли дівчинку на море. Вперше в житті.

  З Донеччини, Ірина Герасимова, Юрій Гончаренко, "5 канал".


  Попередній матеріал
  В Оттаві затрелили чоловіка, який вчинив стрілянину в парламенті
  Наступний матеріал
  Уряд виділив пiвмiльярда для вимушених переселенців