5.ua

Аваков: серед затриманих сепаратистів є багато "цікавих персоналій"

  "Ювелірне звільнення" – так назвав роботу силовиків під час зняття облоги з будівлі Харківської облдержадміністрації міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, участь у цьому антитерористичному заході брали спецпідрозділи МВС, зокрема "Ягуар". Серед бійців є кілька поранених.

  Водночас, з боку затриманих постраждалих немає. Не пролунало під час операції й жодного пострілу. Натомість, міністр внутрішніх справ незадоволений роботою харківської міліції. Зі слів Авакова, чимало тамтешніх силовиків саботують службу. Через це на правоохоронців у Харкові чекає чистка. 30 відсотків міліціонерів – звільнять і замінять іншими людьми. Події, що відбуваються у містах на Сході України, міністр називає проплаченою акцією групи Путіна-Януковича і запевняє, що докази цього є. На запитання, чи причетні до масових заворушень бізнесмен Ринат Ахметов та нардеп Олександр Єфремов – у МВС відповіли, що довести цього поки що не можуть. Щодо подальших планів силовиків на Сході України, Арсен Аваков повідомив, що з сепаратистами ще спробують домовлятися. Якщо це буде безрезультатно – вдаватимуться до суворих дій.

  "Без жодного пострілу протягом 18 хвилин будівля була звільнена, затримано біля 70 осіб, вилучена зброя, пожежа загашена", – повідомив міністр. Також він повідомив про затримання лідерів харківських сепаратистів, зокрема Логінов, та ще "багато цікавих персоналій, несподіваних для нас".

  В.о. голови адміністрації президента Сергій Пашинський звернувся до людей, "яких втягнули фактично агенти іноземної держави в свою діяльність", із закликом скласти зброю та покинути державні приміщення – це останній шанс уникнути покарання ув’язнення до 15 років. "Україна була, є і буде унітарною державою. Політичне керівництво держави жорстко налаштоване зберегти територіальну цілісність нашої держави", – запевнив посадовець.

  Попередній матеріал
  Росія готова до переговорів у форматі РФ - США - ЄС - Україна
  Наступний матеріал
  Розвідка США має беззаперечні докази стягування військ РФ до кордону України