facebook /Arsen Avakov

Аваков опублікував щоденник одеського терориста

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков опублікував щоденник терориста з Одеси, в якому той з грудня 2014 року по лютий 2015 року детально описував процеси підготовки та здійснення вибухів у місті.

  "4 квітня в Одесі підрозділами МВС та СБУ затримано кілька людей, підозрюваних в організації серії вибухів у місті цієї зими. При обшуках вилучили один готовий вибуховий пристрій: тротилові шашки + брикет пластичної речовини + два будильника + 10 елементів живлення + електродетонатор - все функціонально з'єднане і склеєне скотчем. Окремо: тротилові шашки, капсулі детонаторів, електродетонатори, каністри з вибуховою речовиною (паливо плюс окислювач), патрони. А ще - блокнотні листи з рукописним текстом. Щоденник терориста. З грудня 2014 по лютий 2015 - суми, дати, адреси, імена, клички. Безцінний матеріал для слідчих", - написав Аваков на своїй сторінці у Facebook.

  "Це ще й документ нашого часу. Думки, страхи, спроби виправдати себе і свою чорну справу, сумніви. Так, і сумніви! Шкода, що вони не змусили його зупинитися... Тепер, за гратами, прийде протверезіння, зовні, для суду - звичайно! - Каяття. А всередині?..." - додав глава МВС.

  Він зазначив, що у щоденнику дуже мало згадок про жертви терактів: "Тільки один раз відверта злісна радість: "двох афронегрів винесли холодними в мішках..." А більше - ні слова... Мабуть, не так це просто - зізнатися собі, що ти - вбивця. І навіть радість від вдало виконаної "роботи" - короткий перепочинок в пелені постійного страху... Вони дуже щирі, ці записки: йому дуже страшно. Так страшно, що до кінця - вже тільки про вибухівку і про гроші. Без спроб аналізу".

  Далі Аваков наводить текст з щоденника терориста без купюр, зокрема: "22-45 Ждем, от запала фугаса прошло 30 мин, мы уже съели по шоколадке, уже отошли в какой-то двор, уже Игорь запил остатки своего пайка, а результата всё нет и нет. Нервы не выдерживают, я понимаю, что что-то не сработало.

  22-50 Посовещавшись, мы решили снимать заряд. Отдавать третий фугас да еще с тротилом мы уже не могли. Я пошел в машину за ножницами чтобы перерезать провода питания. Абсолютно четко понимал, что это конец, или подорвемся или сейчас примут. Передо мной стояла абсолютно чёрная мгла и я шел в неё сжимая в кармане маленькие ножницы. Из-за угла вышел Игорь, у него была какая-то деревянная походка, как-будто ноги не гнуться в коленях".

  Попередній матеріал
  Закарпатські правоохоронці вирушили на Донбас, де замінять своїх колег
  Наступний матеріал
  НБУ визнав "Укргазпромбанк" неплатоспроможним

  Затримані в Одесі диверсанти планували теракт до дня визволення міста - Лубківський

  СБУ та митники вилучили в одеському порту майже 150 кг героїну

  Подробиці нічної стрілянини в одеській лікарні

  Через вибух в Одесі постраждали вісім людей