турки
5 канал

Анкара планує вивезти з Донбасу близько трьох тисяч етнічних турків

  Туречиина планує вивезти із зони бойових дій до трьох тисяч етнічних турків.

  Напередодні турецька влада евакуювала із зони конфлікту на Донбасі 350 турків-месхетинців. Вони двома літаками вирушили із Харківського летовища на свою історичну батьківщину. На новому місці їх забезпечать роботою та житлом.

  За словами посла республіки Туреччина в Україні Йонета Джан Тезеля, протягом місяця планується відправити до країни три тисячі людей.

  "В Україні мешкає близько восьми – дев'яти тисяч турків-месхетинців, значна частина з них – на околицях Слов'янська. Внаслідок бойових дій, які проходять з минулого року, у багатьох людей пошкоджені будинки і поля стали непридатними для обробки. Ці люди звернулися то турецького уряду за допомогою", – розповів Йонет Джан Тезель.

  Нагадаємо, на початку грудня прем'єр-міністр Туреччини заявив, що Росія проводить етнічні чистки в сирійській провінції Латакія, цілеспрямовано завдаючи ударів по позиціях сирійських туркменів.

  Попередній матеріал
  Диверсанти намагалися підірвати склади боєприпасів на Харківщині
  Наступний матеріал
  Ірина Геращенко: Особливої актуальності набирає ініціатива Президента про необхідність миротворчого контингенту на Донбасі