Фото з сайту amnesty.org.ua

Amnesty International визнала, що Росія напряму втручається у військовий конфлікт в Україні

  Міжнародна неурядова правозахисна організація Amnesty International визнала, що конфлікт на Сході України є міжнародним.


  Про це повідомляється на сайті організації в Україні.

  Організація оприлюднила супутникові знімки, які вказують на нарощування російського озброєння і артилерії на сході України.

  "Докази, якими ми володіємо, вказують на те, що Росія розпалює конфлікт шляхом прямого втручання, а також шляхом підтримки сепаратистів на Сході України. Росія повинна зупинити безперебійний потік озброєння та іншу допомогу сепаратистам, оскільки саме вони вдаються до тяжких порушень прав людини в регіоні ", - заявила генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті, яка перебуває з офіційним візитом у Києві.

  Дослідники Amnesty International задокументували випадки невибіркових обстрілів артилерійським вогнем, викрадень, тортур і вбивств на сході України.

  "Кремль багаторазово заперечував будь-яку причетність до бойових дій на території України, однак супутникові знімки і свідчення, зібрані організацією, вказують на незаперечні докази того, що військові дії переросли у те, що Amnesty International зараз розглядає як міжнародний збройний конфлікт", - йдеться у повідомленні.

  Amnesty International оприлюднила низку супутникових знімків, на яких видно позиції артилерії, розміщені безпосередньо в межах кордонів України в період з 13 по 29 серпня, включаючи одиниці артилерії - очевидно гаубиці калібром 122-мм Д-30 - які наведені на захід. На двох позиціях перебувають машини бойового забезпечення та об'єкти, які виглядають як бункери.

  "Ці супутникові знімки, факти затримання російських військових підрозділів на території України та свідчення очевидців про пересування російських збройних загонів і військової техніки через кордон не залишають жодних сумнівів у тому, що тепер це міжнародний збройний конфлікт", - зазначила Шетті.
  Попередній матеріал
  Вночі російські терористи 5 разів порушили перемир’я - штаб АТО
  Наступний матеріал
  Яценюк розповів, коли на Донбасі доведеться вводити воєнний стан
  Loading...