Amnesty International спростовує заяви Лаврова про масові страти у зоні АТО

  Переконливих доказів масових убивств або поховань мирних мешканців у зоні проведення АТО немає.


  Про це повідомили представники організації Amnesty International ("Міжнародна амністія"), які стежать за дотриманням прав людей на Сході України.

  За результатами досліджень, проведених в зоні АТО у вересні, зафіксовані лише поодинокі випадки знущань українських бійців над прихильниками так званих "ДНР" та "ЛНР". Водночас, свідчень про випадки звірств з боку бойовиків також обмаль, оскільки місцеве населення боїться розповідати про це, перебуваючи на окупованих територіях.

  "Місцеві жителі досить часто бояться спілкуватися. Жертви порушення прав людини бояться спілкуватися однозначно. Ті, хто наважується говорити – вони досить часто хочуть залишатися анонімними, тобто просять не розголошувати їхні імена. Загалом є атмосфера страху, але фізично отримати доступ, в принципі, туди можливо" – розповіла Тетяна Мазур, директор представництва Amnesty International в Україні.

  Нагадаємо, на початку жовтня чільник МЗС Росії Сергій Лавров закликав українську владу до відповідальності за "розстріли", які, начебто, робили українські військові на підконтрольних їм територіях Донбасу, і висловив надію, що Захід не буде замовчувати факти, пов'язані з "цією трагедією". У той же час, підконтрольний Росії лідер бойовиків на Донбасі Андрій Пургін вже заявив, що російські ЗМІ перекрутили повідомлення "ДНР" про 400 трупів в моргах Донецька. Пургін пояснив, що в похованні на околиці Макіївки були виявлені тіла лише 9 осіб, а ті 400 невпізнаних трупів, про які вони раніше повідомили, надійшли в морги зі всього регіону в різний час.  Попередній матеріал
  Рада закрила засідання через недостатню кількість депутатів
  Наступний матеріал
  На столичній станції метро "Майдан Незалежності" не виявили вибухівки