Фото прес-служби Міноборони

140 українських заручників звільнено після "Мінська-2" - Порошенко

  Президент України повідомив, що з моменту підписання других Мінських домовленостей вдалося звільнити 140 заручників.

  Про це повідомив Порошенко журналістам у Чернігові у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Після Мінських домовленостей додому відправилися 140 українців. Навіть якби тільки це було результатом Мінських домовленостей, вони коштували того, щоб їх підписати", - заявив він.

  За словами Президента, також істотно зменшилася кількість загиблих серед особового складу українських військовослужбовців, значна кількість важкої техніки було відведено.

  "У нас сьогодні є зіткнення в районі Широкино, в районі Донецького аеропорту і ми наполягаємо на тому, що там повинні бути відкриті постійно діючі спостережні пункти ОБСЄ з представництвом спільного центру, які могли б ефективно зупинити порушення режиму припинення вогню", - сказав Порошенко.

  Повідомляється, що Президент запевнив, що Україна повністю дотримується Мінські домовленості, а бойовики його порушують.

  "Але ми наполягаємо, що перші чотири блоки - звільнення заручників, відведення важкої техніки, повне припинення вогню і допуск ОБСЄ, повинні бути виконані негайно", - сказав він.

  У повідомленні йдеться, що наступними кроками, додав глава держави, має стати створення умов для проведення місцевих виборів на Донбасі за українським законодавством і за стандартами ОБСЄ. Зокрема, за його словами, йдеться відновленні діяльності українських політичних партій, виборчих комісій, роззброєння бойовиків, вивід найманців і російських військовослужбовців з території України.

   

  Попередній матеріал
  Кримські татари заявляють про утиски прав усіх нацменшин півострова
  Наступний матеріал
  Прем’єр-міністр України із робочим візитом відвідає Німеччину

  Обмін полоненими дуже болюче питання, тому терористи на ньому спекулюють – екс-голова розвідки

  Президент повідомив, скільки військових перебуває у полоні терористів

  За весь період АТО Нацгвардія втратила 136 людей, 20 – в полоні

  Двоє поранених дівчат з батальйону "Донбас" змогли вийти з полону