5.ua

12 українських військових відправили лікувати до Німеччини

12  військових, що були поранені в боях на Сході, полетіли на реабілітацію до Німеччини. Там їм проведуть повторні операції та застосують терапію, щоб відновити пошкоджені чи нерухомі кінцівки.

Усі витрати за лікування та транспортування українських захисників узяла на себе німецька влада. Щоби перевезти поранених військових із Києва до Берліна, в Україну прилетів спеціалізований медичний літак Бундесверу.

Групу солдатів, яких доправили на лікування, німецькі медики обирали особисто в центральному військовому шпиталі. Зважали на складність поранень і змогу транспортувати поранених бійців. Попереду на дванадцятьох захисників України чекає тривала реабілітація у провідних військових медзакладах Берліна.

Це - не перша місія німецьких військових лікарів в Україні. Раніше на реабілітацію до Берліна доправляли поранених Героїв Євромайдану, а згодом і солдатів, які потрапили під вогонь бойовиків на Донбасі. Усі витрати за перевезення та лікування українців ескулапи Бундесверу взяли на себе. Транспортують постраждалих - власним спеціалізованим літаком. Зважаючи на останні події в Європі, зізнаються німецькі лікарі, для них це важливі навички в роботі.

В Україні наразі немає центру реабілітації поранених на кшталт берлінського. Бракує і кваліфікованого персоналу медиків, які знаються на терапії відновлення тяжко поранених солдатів. Наступного тижня на стажування до Німеччини вилетить група українських лікарів, які вивчатимуть досвід колег із Бундесверу. Це  - має стати першим кроком до створення потужного вітчизняного нейрореабілітаційного центру.

Від початку бойових дій на Сході України, у військових шпиталях країн-учасниць НАТО реабілітацію пройшли понад 250 українських військовослужбовців.

Попередній матеріал
У Києві на Подолі злочинець з гранатою пограбував банк
Наступний матеріал
Терористи обстрілюють село, що підконтрольне "ДНР" – штаб АТО