president.gov.ua

Порошенко назвав пріоритетні питання Мінських переговорів

  Президент України Петро Порошенко заявив, що чекає чітких заяв про відмову від псевдовиборів на окупованих територіях Донбасу 18 жовтня і 1 листопада.

  Про це повідомляє прес-служба Президента України.

  "Глава держави запропонував у роботі підгрупи з політичних питань виходити з того, що подальше результативне обговорення питань організації місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей можливе лише після того, як буде надано чітку заяву про відмову від намірів проводити псевдовибори 18 жовтня та 1 листопада ", - сказав Порошенко під час наради з представником України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонідом Кучмою та представниками України в її робочих підгрупах з політичних, безпекових, соціально-економічних та гуманітарних питань.

  Глава держави зазначив, що минулого року проведення псевдовиборів 2 листопада фактично зірвало виконання Мінських домовленостей.

  Порошенко також доручив доступно висвітлювати заходи, пов'язані з внесенням змін до Конституції, зокрема щодо децентралізації. За словами Президента, ці конституційні зміни, а також Закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей повністю відповідають зобов'язанням України за Мінськими домовленостями.

  Як повідомили у прес-службі, пріоритетним у роботі підгрупи з гуманітарних питань залишається невідкладне звільнення усіх заручників. Порошенко зазначив, що під час останньої телефонної розмови у "Нормандському форматі" порушив питання про прискорення звільнення незаконно утримуваних громадян України, в тому числі – Олега Сенцова та Надії Савченко, без жодних додаткових умов.

  Глава держави також наголосив на важливості розблокування української та міжнародної гуманітарної допомоги. "Вся гуманітарна допомога має надходити виключно через контрольовані Україною ділянки кордону з повним митним оформленням", – сказав Порошенко.

  Крім того, Україна наполягатиме на забезпеченні безперешкодного доступу представників Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ не лише до буферної зони, а й до тимчасово неконтрольованих ділянок українсько-російського кордону. 

  Попередній матеріал
  У Харкові визначили місце для севастопольського пам’ятника Сагайдачному
  Наступний матеріал
  Космічний туризм скоро коштуватиме дешевше, ніж квиток на деякі авіарейси в Україні – Порошенко