На Луганщині частішають бої терористів між собою і з партизанами

  Бойовики ділять сфери впливу – здебільшого шляхом боїв між своїми бандами. На цьому тлі чимраз ефективнішою стає робота українських партизанів на окупованих територіях Донбасу.

  Зокрема, таку картину спостерігають бійці сил АТО довкола Щастя. Кажуть, їх терористи тепер турбують вогнем значно менше. Але пильності ніхто не втрачає: зараз ключове завдання у прифронтовій смузі – не допустити прохід диверсійних груп.

  Пряма дорога до Луганська від міста Щастя натепер контролюється 92-ю бригадою Збройних сил, батальйонами "Айдар" і "Золоті ворота". Сполучення з Луганськом здійснюється в об’їзд. Цей шлях повністю закритий – небезпечно. Сьогодні вночі тут була зафіксована робота снайпера з боку Веселої гори.

  Періодично фіксують тут і повітряну розвідку ворога. Один занадто набридливий безпілотник був збитий.

  Але частіше снайперських бійці тут бачать інші постріли – з’ясовуючи стосунки, терористи часто ведуть справжні бої між собою на схилах Веселої гори. В хід йде і важка стрілецька зброя, і міномети. Розбірки бойовиків, кажуть тут, так допекли місцевим, що ті дедалі активніше долучаються до підпільного спротиву окупантам.

  Боєць батальйону "Айдар" Микола Греков розповів: "На той стороне уже давно действуют партизанские отряды, это проукраински настроенные граждане, которых осталось много, которые недовольны действиями террористов".

  Такі партизанські загони працюють у глибокому підпіллі, відкидаючи усі спроби вийти на контакт. Нещодавнім результатом їхньої діяльності став новорічний бій з терористами: "Были уничтожены некоторые блокпосты, была уничтожена техника, и все это сделали граждане Украины, которые находятся на той стороне", – каже Микола Греков.

  Є й випадки, коли прості мешканці розповідають військовим про плани чи позиції бойовиків. "Вчера со слов местных жителей, патриотов, людей сочуствующих нам, нам стало известно, что зашло со стороны Стаханова более 15 установок БМ-21 "Град", несколько сотен боевиков", – поділився Ігор Радченко, командир штурмової роти батальйону "Айдар".

  Втім, є і зворотний процес. На прилеглих до передової територіях зараз найбільша небезпека від ворожих диверсантів. Відтак, тут у Щасті – максимально ретельний контроль за рухом як приватного транспорту, так і перевізників, причому – в обидва боки.

  З Луганщини – Наталія Тарасовська, Віктор Прокопенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Мінфіні розповіли про обмеження зарплат держслужбовців і депутатів
  Наступний матеріал
  Сьогодні сили АТО зазнали 9 обстрілів з боку путінських терористів

  Турчинов побував у Пісках і пообіцяв посилити передову

  "Ці ср*ні "казаки" мені надоїли" – Москаль про нові обстріли Луганщини

  Російські терористи змушують підприємців купувати перепустки по 500 грн за штуку

  Путінські банди знову обстрілюють Україну з артилерії і "Градів" - МЗС